Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/08 11:23 #26979

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19

lbaczynska napisał: Tak na szybkiego to problem strat wody dotyczy całego kraju a nie tylko Slubic. Tak przynajmniej mówi w wywiadzie prezes NIK. Poza tym podajesz niepełne informacje próbując wzbudzić zainteresowanie wielkością strat wody. Nie podałeś np informacji że połowa strat wody to straty technologiczne funkcjonowania sieci wodne. Część tych strat to pewnie też kradzieże. Nie wiem na prawdę o co Tobie chodzi HMR. Raport NIK nie jest przecież negatywny , wskazuje na pewne nieprawidłowości które nie odbiegają od problemów w tej kwestii w skali kraju a wynikająca po prostu z braku pieniędzy na inwestycje.Raport w większości kwestii mówi pozytywnie o ZUŚW .


@lbaczynksa. Dziękuję za małą podpowiedź ;D\

Skoro sam forumowiczu napisałeś, że "[...] połowa strat to straty technologiczne[...]", a reszta to są "[...] pewnie kradzieże[...]", to dlaczego nie są te dane ujawniane? Dlaczego prezes Góra i burmistrz Ciszewicz nigdzie nie wspominają o stratach nawet technologicznych. Obejrzyj sobie nagrania z sesji rady miejskiej. :laugh:

W słownictwie technicznym i przede wszystkim ekonomicznym, wszystko co wykracza poza dozwolone wielkości strat (technologicznych), które poruszyłeś, to nazywa się n i e g o s p o d a r n o ś ć. Takie działanie jest niezgodne z prawem i są na to paragrafy.

Poza tym nie trzeba być alfą i omegą, aby każdy i oczywiście @lbaczyńska zadał sobie pytanie?

Skoro NIK stwierdził, że w takich miastach i gminach do 20.000 mieszkańców straty wynoszą do 15,9 %. Jeśli piszesz o kradzieżach wody, to przelicz sobie o jakich wartościach mówimy. Tutaj chodzi o straty w wysokości powyżej 40 %. Jeżeli od tej sumy ogólnie przyjętej odejmiesz dozwolone ilości strat technologicznych, to nadal pozostaje ponad 1/4 ubytków. To jest ponad kilkaset tysięcy metrów sześciennych. Normalnie zapotrzebowanie tzw. "kradzieży" (w domyśle wody, miasto zużywa przez ponad 2-3 miesiące.

Co i od kiedy prezes Góra i burmistrz Ciszewicz robią z tymi tematami?

Poczytaj sobie forumowiczu @lbaczyńska ze zrozumieniem i wyraź swoje zdanie w sprawie kontoroli NIK. Można przeprowadzić każdą kontrolę tak, aby formalnie się odbyła.

@lbaczyńska dawaj na forum swoje argumenty, które wciąż pomijasz. Wiesz może, że gdzieś dzwoni, ale chyba nie wiesz, w którym kościele.

Dalej pozostają otwarte poniższe tamaty:

1. kradzieże paliwa,
2. kara finansowa w wysokości 280.000,00 zł,
3. brak kontroli obligatoryjnej w ZUWŚ przez burmistrza,
4. bezprawne przydzielanie nagród dla prezesa (pewnie były wnioskowane i przyznawane za te pozostałe straty nietechnologiczne, o których piszesz).

Reasumując, obejrzyj sobie @lbaczyńska wypowiedź burmistrza Ciszewicza w sprawie dofinansowania do inwestycji, że po "[...]zrealizowaniu inwestycji nie będzie strat[...]". Totalna bzdura i burmistrz musiałby się jeszcze wraz ze swoimi doradcami i najlepszymi zatrudnianymi fachowcami wiele poduczyć w tym zakresie.

Cześć i czołem. :evil: :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HMR. Powód: lol

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/11 19:50 #27025

  • dziunia31
  • dziunia31 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 6
Co by sie stalo, gdyby HMR mial racje?
Interesuje mnie kiedy bylo przeprowadzone w zuwsiu badanie bilansu od 2005 do 2015 roku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 02:57 #27042

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19

trevor napisał: Wiesio jak dla mnie to raczej władze spółki powinny "co nieco" społeczenstwu wytłumaczyć. NIe jest tak kolorowo jak w ulotkach.


Minął już miesiąc od umieszczenia tematycznego zagadnienia, a mimo to ani burmistrz Ciszewicz, ani prezes Gora widocznie nie kwapia się do udzielenia społeczenstwu odpowiedzi. Cóż. Kogo wybraliśmy na naszego przedstawiciela?

Na początku swojej I kadencji Ciszewicz skrupulatnie pilnował swojej opinii jako nieskazitelny "wodz" naszego lokalnego plemiejia :blink: . Wszystkich krytykow opisujących w nieprzyjemnym świetle jego poczynań gnebiono lub zwracano się do organów ścigania o zniesławienie lub pomówienie. W tym temacie dalej echo.

Wasz brak zainteresowania sprawa ZUWS Sp. Z o.o. daje mi prawo do tak modnego obecnie zapytania: czy jesteś za odwołaniem burmistrza Ciszewicz i/ lub prezesa Góry?

Ja jestem na tak za ich m. in.:
- nieudolność w realizacji zadań statutowych,
- liczne klamstwa i bagatelizowanie spraw strat w wysokości ponad 40%,
- arogancje władzy.

Dzień dobry i do widzenia lokalnym kacykom :whistle: :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HMR. Powód: Lol

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 05:53 #27046

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Najwyraźniej ty chciałbyś zająć ich miejsce. Tylko jak pójdę do urny nie będę wiedziała kim jesteś HMR.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 06:09 #27047

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
@lbaczynska. Nie jestem szalony , aby pchac sie do wladzy i zgarniac wszystko pod siebie. Jak mieszkaniec tego miasta bede patrzyl na rece i ujawnial wszystkie klamstwa i oszustwa rzadzacych.

Wiem forumowiczu @lbaczynska, ze stoisz po drugej stronie barykady, ale spojrz i zapoznaj sie z faktami. Dowody sa konkretne. Powodzenia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 10:51 #27056

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

lbaczynska napisał: Najwyraźniej ty chciałbyś zająć ich miejsce. Tylko jak pójdę do urny nie będę wiedziała kim jesteś HMR.

Akurat dla Ciebie, to bez znaczenia, HMR podał konkretne liczby, a ZUWŚ i UM jak do tej pory milczą, ale Ty twierdzisz, że to wszystko nic.
Ale jak przypomnę sobie w jakieś otoczce i atmosferze ostatnie wybory wygrał obecny burmistrz, to dam sobie rękę przy samej doopie obciąć, że Pan Ciszewicz jest bardzo wrażliwy na punkcie własnej nieskazitelności i nie pozwoliłby na takie publiczne oszczerstwa wobec siebie. Dla mnie to dowód, że podane liczby i zarzuty są jednak prawdziwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 14:45 #27060

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
A ja myślę HMR, że to jest twoja osobista wendeta, może kiedyś tam pracowałeś i zwolnili cie za np. pijaństwo lub stwierdzili problemy z logiką (głową).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 16:57 #27061

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19

victory79 napisał: A ja myślę HMR, że to jest twoja osobista wendeta, może kiedyś tam pracowałeś i zwolnili cie za np. pijaństwo lub stwierdzili problemy z logiką (głową).


:ohmy: @victory79. Takie samo sformułowanie można użyć w stosunku do Twojej osoby. To zakrawa nie na "zemstę - wendetę", ale na niezrozumienie tematu przez forumowicza @victory79.

Mszczą się wyłącznie malutcy ludzie!!! evil: I jak tak z Twoim logicznym myśleniem?

Clou tematu jest przede wszystkim:
1. niegospodarność i niewłaściwe zarządzanie zarówno przez zarząd spółki, jak i przez burmistrza, ukrywanie i nieprzekazywanie bardzo istotnych informacji mających wpływ na wyniki ekonomiczne w spółce, które mają przełożenie na podwyższanie cen zarówno wody i kanalizacji,

2. w protokole NIK stwierdzono, gdzie występują zaniedbania, nieprzestrzegania regulaminów, prawa, które mają istotny wpływ na zarządzanie spółką, co przenosi się bezpośrednio na mnie i pozostałych mieszkańców jako klientów.

Ponadto powyższe uwagi można zarzucić oprócz osobie Kazimierza Górze, także radzie nadzorczej spółki, która pewnie w pocie czoła poświęcała swój bezcenny czas na posiedzeniach rady.

Pytanie: gdzie był przez tyle lat burmistrz Ciszewicz. :unsure:

P.S. Proponuję użytkownikowi @victory79 założyć nowy temat HMR, że to jest twoja osobista wendeta, może kiedyś tam pracowałeś i zwolnili cie za np. pijaństwo lub stwierdzili problemy z logiką (głową).

Ponownie przypominam, tak jak @lbaczynska mówię, że ktoś wie gdzie dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele.

:woohoo: :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 18:23 #27063

  • m1
  • m1 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez m1.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/13 18:32 #27064

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
Jesteś monotematyczny. Masz informacje o popełnieniu przestepstwa to to zgłoś, a nie pocisz sie anonimowo na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.