Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kalendarz wędkarzy jest wypełniony zawodami. 1 września członkowie Koła PZW nr 2 ponownie „moczyli kije”. Tym razem do zdobycia był puchar starosty słubickiego. Kto wywalczył to trofeum?

wedkarze puchar_starosty

To kolejna już edycja zawodów o puchar starosty, które tradycyjnie odbyły się na Odrze. Wędkarze (i wędkarki) łowili metodą gruntową, na dwie wędki, „na żywej rybie”.

Wśród pań najlepsza okazała się Patrycja Waszkiewicz, a tuż za nią na podium uplasowały się: Leonarda Openkowska i Eliza Peretiakowicz. Wśród panów triumfował Piotr Pałubiak, kolejna miejsca zajęli Robert Bejenka i Jakub Woźnica.

Puchary zwycięzcom wręczył starosta Leszek Bajon. Zwrócił uwagę, że wędkarze z powiatu słubickiego to grupa niezwykle aktywnych i pełnych pomysłów osób. - W imprezach przez nich organizowanych zawsze bierze udział wielu mieszkańców naszego regionu, dlatego chętnie wspieramy takie zawody – powiedział L. Bajon.

Zadowolenia z przebiegu imprezy nie kryli także sami organizatorzy. - Jak co roku zawody przebiegały w miłej atmosferze. Trzeba podkreślić, że każdy z uczestników dokładnie posprzątał swoje stanowisko, zarówno przed, jak i po zawodach – podsumował Ryszard Płaczkowski, prezes koła PZW nr 2 w Słubicach.

Jak zaznaczył, nie wszyscy jednak, którzy korzystają na co dzień z dobrodziejstw rzeki, pamiętają o czystości. Korzystając z okazji, szef koła zaapelował do mieszkańców, żeby dbali o tereny wokół Odry i zabierali ze sobą śmieci.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.