Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jesienią pisaliśmy o nagrodzie, którą słubiczanka Anna Gibała-Łazdowska otrzymała w międzynarodowym konkursie fotograficznym „Oczami mamy i taty”. Okazuje, że kolejne jej zdjęcia zyskują uznanie za granicą. Tym razem w konkursie Monochrome Awards.

anna monochrome_th

Monochrome Awards to prestiżowy konkurs, w którym nagradzane są najlepsze czarno-białe zdjęcia przesyłane przez fotografów z całego świata - zarówno zawodowców jak i amatorów. Fotki są oceniane w 13 kategoriach, takich jak architektura, natura, ludzie czy krajobraz.

W tym roku konkurencja była bardzo duża, nadesłano sporo prac, dlatego tym bardziej cenny jest sukces słubiczanki, która otrzymała wyróżnienie w kategorii portret. W całym konkursie wśród nagrodzonych fotografów było tylko kilka osób z Polski.

Anna Gibała Łazdowska jest dumna ze zdjęcia, które zrobiła jednej ze swojej ulubionych modelek, 14-letniej obecnie Ewie. A ta - jak mówi sama autorka - od dawna inspiruje ją delikatnością oraz unikalną urodą. Ta swoista chemia znalazła swój wyraz w postaci nostalgicznego portretu, który tak bardzo ujął oceniających.

A na jakim sprzęcie powstała wyróżniona fotografia? W wykonaniu nostalgicznego portretu sprawdził się dość wiekowy i w pełni manualny obiektyw Zeiss Biotar 75/1,5.

Wszystkie nagrodzone prace można przeglądać na stronie www.monoawards.com.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.