Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Magazynek Fundacji Grupy Pomagamy zostaje na terenie SOSiR-u. Wiosną wolontariusze cieszyli się z nowego budynku koło marketu Mila. Okazało się jednak, że jego remont będzie zbyt kosztowny. A pieniądze fundacja woli przeznaczyć na swoich podopiecznych.

fundacja grupy_nowa_siedziba
Remont podarowanego przez gminę budynku okazał się zbyt kosztowny

W marcu br. pisaliśmy o tym, że Fundacja Grupy Pomagamy planuje przeprowadzkę. Magazynek na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, z którego korzysta wiele osób potrzebujących, miał przenieść się do centrum miasta - do podarowanego przez gminę budynku przy ul. Kopernika (obok marketu Mila).

Od początku było wiadomo, że pomieszczenia te potrzebują remontu. Nie wiadomo było jednak, że aż tak kosztownego. Aleksandra Kołek, prezeska fundacji, wylicza, że aby doprowadzić to miejsce do stanu używalności, należałoby wydać co najmniej 40 tys. zł. Jej zdaniem to zbyt duża kwota. - Wolimy przeznaczyć te pieniądze na pomoc naszym podopiecznym. A tych mamy w tej chwili dużo. Niedawno do tego grona dołączyły maluszki: Aduś Mista i Józefina Chomicz z Ośna Lubuskiego – opowiada.

Aleksandra Kołek
Fundacja woli przeznaczyć zebrane pieniądze na pomoc podopiecznym

Gmina Słubice obiecała co prawda wyremontować dach we wspomnianym budynku (jego koszt to około 30 tys. zł), ale sam remont dachu, choć konieczny, nie pozwoliłby na sprawne działanie w tym miejscu. Dlatego zarząd fundacji podjął niełatwą decyzję o rezygnacji z przeprowadzki.

I z tym wiąże się jeszcze jedna informacja, ważna szczególnie dla tych, którzy korzystają z dotychczasowego magazynku fundacji. Ze względów organizacyjnych będzie on nieczynny aż do końca grudnia - fundacja szykuje się do nowego roku. Od stycznia 2020 roku będzie czynny ponownie.

Po szczegółowe informacje warto zajrzeć na stronę fundacji - https://www.facebook.com/fundacjapomagamy.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.