Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Minął rok od pierwszego posiedzenia Rady Powiatu Słubickiego kadencji 2018-2023 i wyboru nowego zarządu powiatu. Czy ten czas nasi samorządowcy spożytkowali efektywnie? Jak ich pracę oceniają internauci?

powiat zarzad_komplet
Zarząd powiatu słubickiego

O kłopotach (nie tylko finansowych) powiatu słubickiego pisano w ostatnich latach wiele razy, nie tylko w mediach lokalnych i regionalnych, ale także ogólnopolskich. Podwójny starosta, zadłużenie za terminal w Świecku, konflikt starosty z wojewodą – to tylko kilka z tematów, które emocjonowały opinię publiczną

Nowe władze (starosta Leszek Bajon, wicestarosta Robert Włodek oraz członkowie zarządu: Sebastian Łukaszewicz, Damian Utracki oraz Maciej Błoński) miały zaradzić tym problemom, a przede wszystkim znaleźć sposób na załatanie dziury finansowej, m.in. poprzez wprowadzenie programu naprawczego.

Jak im poszło? Zdaniem starosty, powiat jest na dobrej drodze. - Nie był to łatwy rok, jednak mimo to, udało nam się zrobić bardzo dużo. Wciąż nie zwalniamy tempa i działamy dalej, dla dobra mieszkańców powiatu, którym serdecznie dziękuję za wsparcie – mówi L. Bajon.

Po więcej informacji na temat dorobku ostatnich 12 miesięcy starosta zaprasza do najnowszego wydania „Wiadomości Powiatowych” (tekst ukaże się również na łamach naszego portalu). Opowie też o tym na antenie telewizji HTS (emisja programu w poniedziałek 25 listopada).

A jak pracę starosty i jego zastępcy oceniają mieszkańcy? Czytelnicy forum „Nowe Słubice”, jednej z popularniejszych grup internetowych o Słubicach, wzięli udział w sondzie internetowej. Jej wyniki nie są zbyt optymistyczne dla samorządowców.

Internauci oceniali rządzący w powiecie duet w szkolnej skali, czyli od 1 do 6. Aż 53% głosujących wystawiło obu panom przysłowiową „pałę”. Na jeden stopień wyżej zagłosowało 23%, a na piątkę 13%. Średnia ocen to 2,1. Poniżej komplet wyników (źródło TUTAJ).
  • 6 - 4%
  • 5 - 13%
  • 4 - 3%
  • 3 - 4%
  • 2 - 23%
  • 1 - 53%
A wy jak oceniacie pierwszy rok rządów nowych władz powiatu? Dajcie znać w komentarzach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Wiesław 2019-11-25 13:40
Z jednej strony widać światełko w tunelu. Z drugiej nie ma zgody na taki sposób rządów przez pana Bajona. W mojej opinii to kontynuacja konfrontacyjnej polityki pana Jabłońskiego, która doprowadziła powiat do takiego stanu. Wystarczy przypomnieć kto był wojewodą (Jabłoński), a kto starostą (Bycka), gdy zaczął się ten cały cyrk. A jego konsekwencje mamy do dziś. Ja bym dał im jeszcze rok, maksymalnie dwa. Potem można rozliczać.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.