Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Marzeniem strażaków ochotników z Ośna Lubuskiego jest nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jego cena to aż 800 tys. zł, dlatego szukają dofinansowania, gdzie się da. Pierwszy krok to posiadanie 45 tys. zł na wkład własny. W tym celu założyli internetową zrzutkę.

osno woz

Jednostka OSP w Ośnie Lubuskim działa nieprzerwanie od 1946 roku. - Działalność straży pożarnej w Ośnie to nie tylko pełnienie podstawowej funkcji przy sytuacjach kryzysowych i pożarach. Jesteśmy aktywni również społecznie, działając na rzecz zabezpieczania imprez lokalnych, dbania o dobro lasów w naszej gminie, rokrocznie wspieramy samorząd przy utrzymaniu zieleni w okresie letnim i wiele innych aktywności – piszą strażacy na stronie zbiórki.

Przy pomocy internetowego portalu chcą nazbierać na wkład własny, konieczny do tego, aby ich wniosek o nowy wóz miał większe szanse na pozytywne rozpatrzenie.

Koszt pojazdu to 800 tys. zł. Z tego 200 tys. obiecała dołożyć gmina Ośno Lubuskie. O pozostałe środki chcą starać się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednak potrzebują jeszcze wkładu własnego. 45 tys. zł ma pomóc w tym, żeby ich wniosek został wyżej oceniony i miał większe szanse na realizację.

Dlatego strażacy zwracają się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe. - Każda, nawet najdrobniejsza wpłata ma znaczenia dla ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego – podkreślają druhowie z Ośna.

ZOBACZ ZBIÓRKĘ

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.