Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W poniedziałek na żywo udostępnialiśmy wam konferencję prasową, na której szefowe obu placówek – Olga Wilczyńska oraz Joanna Sierżant-Rekret wyjaśniały o co chodzi w przejęciu. Dziś kolejna porcja informacji.

diament konferencja

O tym, że szkołę czekają zmiany, mówiło się już od dawna. Dodajmy, że mówiło nie do końca prawdziwe rzeczy. Dlatego obie panie postanowiły sprawę dokładnie wyjaśnić.

- Dobiega właśnie końca 11 rok szkolny w naszej szkole. Mój 11 rok jako właścicielki. Teraz czas na zmiany – mówi Olga Wilczyńska, założycielka Diamenta.

NIe znaczy to, że dotychczasowi (i przyszli) uczniowie mają się czego bać. Wbrew przeciwnie. – Szkoła trafia w dobre ręce, najlepsze jakie mogłam sobie wyobrazić, a mianowicie pod skrzydła stowarzyszenia, które mieści się po sąsiedzku, stowarzyszenia po PROstu – dodaje.

Jak przekonuje O. Wilczyńska, szkoła nadal będzie działać i wspierać dzieciaki ze Słubic w językowej edukacji. Wielu może być zaskoczonych tym, że to właśnie ta organizacja przejmuje szkołę, ale nie każdy pamięta, że stowarzyszenie 9 lat temu zaczynało właśnie od… nauczania języków obcych!

- Dla nas to będzie swojego rodzaju klamra, fajnie spinająca obecny kierunek rozwoju z początkiem działalności – wyjaśnia J. Sierżant-Rekret. - Będzie także sporym wyzwaniem, bo przecież szkoła ma uznaną markę i spore grono uczniów - dodaje.

Oficjalnie Szkoła Językowa Diament będzie prowadzona przez Stowarzyszenie po PROstu od nowego roku szkolnego, czyli września 2019. Co ważne, dochód z zajęć będzie przeznaczany na cele statutowe stowarzyszenie, czyli na pomoc potrzebującym i niepełnosprawnym. A tych pod pieczą po PROstu jest całkiem sporo, o czym nieraz pisaliśmy na naszych łamach.

Chętni na naukę języka, zajęcia z robotyki czy też na półkolonie mogą cały czas się zgłaszać. Wszelkie informacje i dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.diamentszkola.pl.

Zapis całej konferencji prasowej poniżej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.