Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nie tak dawno informowaliśmy, jak zmieni się Szpitalny Oddział Ratunkowy w słubickim szpitalu. Ale w międzyczasie lecznica, w ramach innego projektu, kupiła specjalistyczny sprzęt, który będzie pomagał ratować zdrowie i życie najmłodszych pacjentów.

sor sprzet

Realizacja projektu na doposażenie SOR-u w Szpitalu Powiatowym im. prof. Z. Religi w Słubicach trwa od października zeszłego roku (pisaliśmy o przyznaniu dofinansowania już we wrześniu 2018). I wreszcie stało się to, na co wszyscy czekali - nowy sprzęt trafił na słubicki SOR.

- Dzięki projektowi, słubicka lecznica doposażona została w nowoczesny aparat USG, zestaw do znieczulenia, respirator, zestaw do trudnej intubacji, a także analizator parametrów krytycznych z systemem do szybkiej diagnostyki kardiologicznej – wylicza Łukasz Kaczmarek, prezes zarządu szpitala. Wartość kupionych urządzeń to 423 tys. zł.

Sprzęt będzie służył najmłodszym pacjentom. Jak wyjaśnia Urszula Bochna, pielęgniarka oddziałowa, każdej doby na SOR trafia średnio 25 osób, w tym kilkoro dzieci.

- Nowy sprzęt, to nowa jakość pracy na SOR-ze, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów – wyjaśnia lek. Romuald Dmytrowski nadzorujący słubicki SOR. I dodaje, że na oddział często zgłaszają się pacjenci z całej Europy, w tym także dzieci.

Słubicki szpital nie jest typowym, powiatowym szpitalem. Ze względu swoje położenie, pełni rolę placówki pierwszej pomocy medycznej na granicy państwa – dlatego jest istotnym elementem w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz opieki transgranicznej.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.