Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Horyzont TV Słubice (w skrócie HTS Słubice) to nazwa nowej, lokalnej, słubickiej telewizji, która rozpocznie nadawanie w piątek o godzinie 17.15. Jej założycielami jest trójka słubiczan: Wojciech Golubski, Mariusz Konopka oraz Jarosław Grabka. Portal Slubice24.pl również włączył się w to przedsięwzięcie.

Telewizja została stworzona z myślą o mieszkańcach Słubic. Będzie prezentować tematy dotyczące naszego miasta i okolic (reportaże, aktualności, prognozę pogody, relacje z meczów, koncertów, itd.). 15 grudnia 2009 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała telewizji koncesję na nadawanie, nastał więc czas na oficjalną premierę, która nastąpi 29 stycznia o godzinie 17.15.

Rusza słubicka telewizja - Horyzont TV Słubice
Zespół Horyzont TV Słubice

Sygnał nowej telewizji będzie dostępny w sieci telewizji kablowej VECTRA, która na potrzeby HTS udostępniła kanał nr 50 o częstotliwości 703,25 Mhz (dawaniej kanał SAT 1).  Szczegółowe informacje o tym co trzeba zrobić, aby móc odbierać sygnał Horyzont TV Słubice można znaleźć na specjalnej stronie internetowej przygotowanej przez nasz portal - www.slubice.tv

Za pośrednictwem tej strony już w niedługim czasie będzie można oglądać słubicką telewizję także w internecie - szczegóły wkrótce. Na razie prezentujemy naszym czytelnikom krótki klip promujący TV.


W związku z tym, że jako administratorzy portalu Slubice24.pl będziemy współtworzyć zespół redakcyjny nowej telewizji (o czym z radością informujemy naszych czytelników), na naszej stronie również będzie można oglądać część przygotowywanych materiałów.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#31 Mesjasz 2010-01-30 12:47
Gratuluję!Fajnie się ogląda.Pani prowadząca-pełny profesjonalizm,a lekka trema tylko dodaje jej uroku.Pozdrowienia dla całej załogi HTS.
#32 Mesjasz 2010-01-30 12:47
Gratuluję!Fajnie się ogląda.Pani prowadząca-pełny profesjonalizm,a lekka trema tylko dodaje jej uroku.Pozdrowienia dla całej załogi HTS.
#33 Di Matteo 2010-01-31 15:34
Super wywiad z naszą słubicką gwiazdą Jarkiem :-))
#34 Di Matteo 2010-01-31 15:34
Super wywiad z naszą słubicką gwiazdą Jarkiem :-))
#35 joaśka 2010-02-01 13:44
cóż... można powiedzieć \"od lokalnej, do globalnej\". Gratuluję i życzę powodzenia! :-)
#36 joaśka 2010-02-01 13:44
cóż... można powiedzieć "od lokalnej, do globalnej". Gratuluję i życzę powodzenia! :-)
#37 Beny Hill 2010-02-02 13:52
Wiadomo może kiedy powtórki będą dostępne w internecie ?
Pozdrawiam.
#38 Beny Hill 2010-02-02 13:52
Wiadomo może kiedy powtórki będą dostępne w internecie ?
Pozdrawiam.
#39 MR 2010-02-03 12:40
A Bąbel co tam robi? fajki będzie reklamował ?lol
#40 MR 2010-02-03 12:40
A Bąbel co tam robi? fajki będzie reklamował ?lol
#41 qqłka 2010-02-03 13:39
Teraz to jest \"przedsiębiorca\" i robi w mass mediach.
#42 qqłka 2010-02-03 13:39
Teraz to jest "przedsiębiorca" i robi w mass mediach.
#43 jurek 2010-02-18 12:52
A ja się tak zastanawiam, jak wygląda ta współpraca. Znam chłopaków nie od dziś, wiem, że muszą się nieźle nalatać, żeby przygotować te wszystkie "newsy".

Oglądam codziennie TV u brachola i prawie za każdym razem słyszę jak Pani redaktorka czyta teksty, które ja wcześniej czytam na słubice24.

Brak własnych pomysłów czy jak? Bo nie sądzę, żeby panowie "sprzedawali" swoje newsy do TV.
#44 Marcin Kiedrowicz 2010-02-18 19:22
Spokojnie. Współpraca jest, ale to dopiero początki, więc zobaczymy co życie przyniesie. Na razie wszystko się rozwija, ruszyła telewizja, ale teraz najważniejsze dla nas jest uruchomienie nowej odsłony portalu. Mam nadzieję, że z korzyścią dla wszystkich czytających.
#45 temek 2010-02-26 19:32
Pani Agnieszka mogła by w końcu nauczyć się dobrze czytać i poprawnie redagować teksty. Interpunkcja u tej Pani nie istnieje, co chwile przerwy w czytaniu zdania. Telewizję oglądam chętnie... bez dźwięku... Tak nie może być! Czekamy na nowe "czytające" Panie ;-)
#46 Marcin Wittke 2010-02-28 17:15
Jak widać powyżej, każdy ma to, co lubi...to tak, jakby oglądać film przy zgaszonym odbiorniku hmm ciekawie...i dość oryginalnie ;p
#47 vader 2010-02-28 17:25
Ludziska, nie ma co narzekać. To nie Justyna Pochanke z TVN, ale dajmy jej szansę, może się wyrobi. Na razie to prawda, razi trochę dykcja, kiepskiej jakości pytania w wywiadach i czasem brak wyczucia, ale to dopiero początki, przecież każdy z nas kiedyś zaczynał. A do szefów telewizji taki mały apel zupełnie poza tematem: więcej nowych twarzy na wizji, bo się Pani Agnieszka wszystkim znudzi, zanim zacznie podobać.
#48 rasta z miasta 2010-02-28 19:24
Pani Agnieszko może jakiś przyspieszony kurs z emisji głosu? Bo jest naprawdę tak seee
#49 Ania A. 2010-03-04 15:05
A czy ktoś z Was, kiedyś się znalazł na jej miejscu ... może macie kilkuletni staż w zawodzie ? Pewnie nie, ale myślicie, że jak tak popiszecie to Was zatrudnią na jej miejsce i będziecie na pewno lepsi ?? Uwagi owszem są potrzebne, ale może bez drwin, bo to tylko świadczy o piszącym. Szczególne brawa dla "temek" po co oglądać wiadomości bez głosu ?? :-) Tak Ci się Agnieszka podoba ?
#50 minda 2010-03-04 23:55
"Transmisje meczy" - o ja :-) Ale babol w oficjalnym zwiastunie stacji :-)

Jeśli faktycznie jest tak kiepsko jak piszą ludzie, to może warto zrobić jakiś casting. Albo wysłać prowadzących na kilka dobrych szkoleń.
#51 Ariel Pawelczyk 2010-03-05 08:57
Jak już pytacie o doświadczenie to mam, 2,5 roku jako korespondent Telewizji Polskiej (program drugi), przy współpracy z Agencją filmową Film&Television Production w Zielonej Górze (www.agencjafilmowa.zgora.pl)

Moich kilka rad:
- jeśli czytasz Agnieszko z promptera, to postaraj się zwęzić wyświetlany obraz na tyle by czytając go nie było ruchu oczami ( lewo prawo)

- przygotujmy kilka pytań przed wywiadem ( najlepiej takich by rozmówca nie odpowiedział jednym wyrazem) w oparciu o domniemane odpowiedzi ( przy wywiadach z dziećmi to jest szczególnie łatwe- one zawsze są na tak i im się podoba:-)

- zajęcia z emisji głosu jak najbardziej, można by się skusić na zajęcia przygotowujące do zrobienia karty mikrofonowej- to kompleksowy kurs, o ile się nie mylę w Poznaniu robia:-)

- stand up , dobrze byłoby wprowadzić formę kończenia news'a - może nie wszystkich, ale uwydatnie podsumowanie i refleksję news'a

- przydała by się postać z ciekawym głosem- można wtedy ciekawie podciągnąć materiał na zasdzie "OFF'a"
#52 vader 2010-03-05 10:37
Ja bym jeszcze dodał bardzo elementarną sprawę jaką jest nie zaczynania zdań od np. "Dnia 13 marca..." - to bardzo razi. Prawie każdy news zaczyna się od tego sformułowania. Do tego naprawdę infantylne pytania, sformułowane często niestylistycznie. Trochę szacunku do rozmówców oraz telewidzów - naprawdę oglądają to inteligentni ludzie. Co do dykcji czy sposobu czytania to nie będę się wymądrzał, ale pani Agnieszka podobno uczy w szkole czytania - jeśli tak to współczuje jej uczniom. Widziałem za to nową panią prowadzącą - ciekawe czy ma jakieś doświadczenie, bo wg mnie wypada dużo lepiej i naturalniej. Pozdro
#53 Krzysztof Jabłoński 2010-03-08 11:03
Nie wiem Panie Vader, czy traktować poważnie to co Pan pisze, skoro nie stać Pana nawet na własne imię i nazwisko. Współczuję Pani Agnieszce takich znajomych i współczuję panu braku odwagi i ukrywania się pod podwójnymi loginami. Nie trzeba być bardzo inteligentnym aby zamiast klepać infantylne teksty podejść do koleżanki i powiedzieć jej kilka rzeczy w oczy, a może lepiej dodać sił i otuchy ludziom, którzy zaczynają z minimalnym budżetem i wielką pasją robić coś fajnego dla Nas??
#54 vader 2010-03-10 13:13
Nie zaglądałem tu kilka dni i widzę że zostałem wywołany do tablicy, więc pozwolę sobie odpowiedzieć. Panie "Krzysztofie" chyba przeceniasz moje możliwości. Naprawdę krytyczne wypowiedzi to nie efekt zmowy lecz z tego co widzę i czytam, obserwacja wielu telewidzów, a nie tylko mojej osoby. Powiem delikatnie, że z tego co się słuszy na mieście nie są to opinie odosobnione:-) Naprawdę gratuluje wyobraźni, bo żeby tworzyć wizje Lorda Vadera siedzącego na tej stronie i tworzącego kolejne konta, aby tylko krytykować, to trzeba mieć niezły łeb. Mam lepsze rzeczy do robienia. Nie jest mi również znana osoba pani Agnieszka (i wątpię bym miał okazję ją poznać, chyba że zrobi kiedyś ze mną wywiad jak będę sławny :-) ), więc nie rozumiem, dlaczego miałbym z nią rozmawiać i coś jej tłumaczyć. Zamiast tworzyć spiskowe teorie dziejów radzę wziąć się w garść i popracować nad sobą. Oglądam Was praktycznie we wszystkie dni gdy nadajecie i naprawdę trzymam kciuki żeby było lepiej, napisałem tylko co mi się nie podoba. Czasy jedynie słusznej i prawomyślnej telewizji minęły i całe szczęście możemy np. w internecie pisać co myślimy. Pozdrawiam i tym razem zakończę mój post optymistycznie - serio powodzenia i trzymam kciuki, by za np. 2 miesiące napisać, że jest git. I mam jeszcze jedną techniczną prośbę do osób prowadzących to forum - czy nie można by zrobić, aby była możliwość włączenia powiadamiania emailem o kolejnych komentarzach w danym wątku? TO bardzo wygodna funkcja często spotykana w internecie, i tego tu trochę brakuję...
#55 minda 2010-03-10 19:09
Obejrzałem kilka programów wyprodukowanych przez HTS. Oto moje spostrzeżenia:

- ładne grafiki, jak na raczkującą telewizję naprawdę dobre

Jeśli chodzi o resztę, to mam wrażenie, że telewizję robią osoby, które w życiu nie widziały żadnego serwisu informacyjnego.

- pani czytająca teksty kompletna klapa, równie dobrze mógłby czytać "lektor jacek", szkolenia mocno wskazane,
- fatalne teksty, pojawiają się wyrazy, które trudno uznać za powszechnie używane, wszechobecne "panowanie" do tego błędy językowe np. dnia itp. (pisząc teksty warto pamiętać, żeby informacja odpowiadała na pytania: Kto? Co? Gdzie? Kiedy? Jak? Dlaczego? Z jakim skutkiem?)
- zamiast pokazywać panią dukajacą tekst, lepiej puścić przebitki zdjęć i do nich podłożyć lektora
- błędy merytoryczne, nie wiem czy dziennikarze HTS wiedzą, ale nie ma czegoś takiego jak Urząd Miasta i Gminy Słubice, jest Urząd Miejski w Słubicach
- infaltynne pytania do gadających głów (np. ile ton piasku i soli zużyto podczas "akcji zima", a jakie to ma znaczenie dla mieszkańców?)
- warto ciąć wypowiedzi gadających głów, szczególnie kiedy nie mają nic ciekawego do powiedzenia (zasada trzech złotych zdań)
- warto powtarzać nagrania jeśli nasz rozmówca się zatnie (inaczej wychodzi na człowieka mającego problemy z wysłowieniem się)
- ta sama zasada dotyczy wiadomości
- nie powtarzamy pytań!
- odpowiedzi też nie!
- zanim zadamy pytanie, porozmawiajmy chwilę z rozmówcą rozeznając się w temacie
- jak podpisujemy rozmówców, to tak, żeby było wiadomo kto mówi (wide samo "dyrektor Tomasz Pilarski" - dyrektor czego?)
- dźwięk (w setkach stosujecie mikrofon pojemnościowy, czy mnie uszy mylą?)
- materiał o spalonym maluchu bije wszystkie inne o głowę ;-)

- pan Robert czytający informacje sportowe zaciąga niczym Wacław Kowalski ;-) proponuję szerzej otwierać usta i nie "śpiewać" :-)

Poza tym wiele innych błędów, które posłużą dla pokoleń dziennikarzy jako doskonały przykład "jak nie robić telewizji". Proponuję pooglądać najlepszych: Durczoka, Pochanke i innych, i brać z nich przykład :-)

Warto też poszukać świeżej krwi. Jeśli ktoś nie wypada dobrze przed kamerą, to trudno, żeby szybko się tego nauczył. Może akurat znajdziecie kogoś z naturalnym czuciem telewizji. Mam nadzieję, że pomogłem.
#56 Beata Kowalczyk 2010-03-10 19:27
Do "minda".
Zanim zaczniesz kogoś pouczać i wyrażać swoje złote myśli na forum, oddaj swój tekst najpierw komuś, kto poprawi ci błędy (stylistyka, słownik wyrazów obcych,słownik języka polskiego)- aż roi się od błędów. Uchroń nas Panie od takich mądrali!
#57 łapa 2010-03-10 20:07
[Komentarz usunięty - Naruszenie regulaminu]

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.