Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/03 21:30 #35711

  • cinek88
  • cinek88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
Komentarz do artykułu, „Lewiatan przy Cargo zamknięty, Będzie nowy market„
slubice24.pl/poznaj-slubice/spacerkiem/1...y-bedzie-nowy-market

Market typu Netto, Lidl czy Biedronka już dawno powinien powstać ale przy głównej drodze w Kunowicach. Tam mieszka coraz więcej ludzi o tych przejazdem, tranzytem nawet nie wspomnę.
Podobnie w Słubicach! Dlaczego do tej pory nie powstał żaden duży market na wys. ul.Wojska Polskiego przy nowo powstałych osiedlach, przecież tam teraz głównie rozwijają się Słubice, osiedle Wimar czy nowo budowane osiedle Komes!?!?

Moje pytanie brzmi: Czy władze miejskie, powiatowe nie mogą nic w tej sprawie zrobić?!
Np. Poprzez zmianę warunków zabudowy lub poprzez zachęty dla inwestorów w postaci ulg podatkowych itp... !?!?

Uważam że nasze władze powinny stymulować i dbać o równomierny rozwój naszego miasta. Kładąc przede wszystkim nacisk na zaspokojenie potrzeb wszystkich swoich mieszkańców. Niestety odnosi się wrażenie że bardziej koncentruje na zaspokojeniu potrzeb naszych sąsiadów zza Odry o czym świadczy wysyp sklepów, marketów i stacji benzynowych w ścisłym centrum Słubic. Notabene chaotyczny i szpecący...

ps. Bierzmy przykład z Frankfurtu nad Odrą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cinek88.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/05 07:58 #35712

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Market dla kilku bloczków? Nikomu to się nie będzie opłacało. Masz już w Słubicach Lidla mile netto i 3 biedronki. I do tego lewiatana. Na wimarze jest sklep odpowiedniej wielkości do ilości mieszkańców. Jak uważasz, że to opłacalne to otwórz. Zainwestuj kilkanaście milionów a później patrz na pustki co miesiąc. Chyba, że chcesz powrotu do PRL i pss społem,

A w Kunowicach pewnie coś powstanie. Poczekaj ktoś tam wejdzie i otworzy bo (mówię na oko, bez badań, które robi się przed wyborem lokalizacji) jest to już opłacalne. W ciągu roku max 1,5 będziesz mieć market w Kunowicach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bohusz.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/05 13:23 #35713

  • cinek88
  • cinek88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie zgadzam się. Miasto powinno zabronić budowy nowych marketów w centrum tworząc jednocześnie zachęty do budowy nowych dużych marketów przy nowo powstałych osiedlach mieszkaniowych, jednorodzinnych w Kunowiacach czy wielorodzinnych jak osiedle Wimar. Notabene tam i tu z bardzo dużym potencjałem, tranzyt. Na marginesie dodam że prędzej powstanie nikomu nie potrzebna wieża Kleista jak nowa obwodnica dla Słubic.

ps. Nasz słubicki urbanizacyjny chaos, nie do pomyślenia w sąsiednim Frankfurcie nad Odrą. Tam prawie nic nie jest zrobione tylko i wyłącznie pod Polaków za to u nas wszystko koncentruje się w centrum tylko pod Niemców, zapominając o własnych mieszkańcach...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cinek88.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/05 16:53 #35714

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Działki inwestycyjne są. Jakiej zachęty..? Zwolnienia od podatku od nieruchomości? Bo tyle może miasto dac. A może ma dokładać do marketu? Mieszka niedaleko więc miałbym bliżej, ale nie zainwestowałbym w market w tamtym rejonie. Ani złotówki, ludzi opłacać i prąd. I te kilka bloczków + efemeryczny tranzyt nie utrzymają tego. To miejsce na większą żabkę. I masz tam lsklep, taki mini market. Myślisz, że ma kokosy i pełno w nim ludzi? Nie zauważyłem. I jakby ktoś chciał zainwestować to by to zrobił. A miasto powinno wszystkim sterować? Sorry ja pamiętam komunę. Im mniej urzędasy mają do gadania tym lepiej. Nic własnymi rękoma nie wytworzyli tylko tony papierów i mają decydować o czymś na czym się nie znają? PRL? Dziękuję nie tańczę. Nie będziesz miał czym się podetrzeć bo już gazet papierowych nie ma, a papier dodupny będzie tylko dla kacyków czerwonych. Urzędnicy powinni nakazać czapki w zimie nosić, to dla twojego dobra bo się przeziębisz. A jak nie, to mandacik. Im mniej państwa w państwie tym lepiej.
A na Niemcach tu się wszyscy bogacą. Zrobią zakupy, manicure, do fryzjera, zęby, naprawia samochód. I tak, im jest im wygodniej, tym mamy więcej kasy. Dzięki temu ludzie mają większe perspektywy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/05 20:50 #35716

  • cinek88
  • cinek88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
Trudno nie zgodzić się z taką argumentacją i zgadzam się ale tylko częściowo. Co do handlu, granicy i „bogacenia się”, to bogaci się, ale bardzo wąska grupa. Pozostali, czyli większość mieszkańców naszego miasta, oprócz drożyzny, kolejek i zakorkowanych ulic nic z tego nie ma...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cinek88.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/05 23:59 #35717

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Place w Słubicach są o wiele wyższe niż np. W Bydgoszczy. Zawsze możesz iść do pracy w DE. Bogacą się wszyscy a więcej ci co chcą albo mają predyspozycje. Uczą się języków, otwierają coś własnego, są pracowici.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/07 15:10 #35718

  • cinek88
  • cinek88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wracając do tematu, niejednokrotnie widziałem jak matki z dziećmi przemierzają pieszo całe kilometry żeby dostać się do centrum do sklepów, marketów (wybudowanych blisko pod i dla Niemca) za to z dala od większości mieszkańców Słubic. Nie każdy kto kupił lub wynajmuje mieszkanie(w oddalonych od centrum) nowych osiedlach ma dwa samochody, nie każdy ma prawo jazdy itd...

Powinien być zakaz, zakaz i jeszcze raz zakaz budowy nowych dużych marketów w centrum Słubic. Miasto powinno postawić na rozwój nowych dzielnic z korzyścią i wygodą dla wszystkich swoich mieszkańców. To właśnie tam powinny powstać, powstawać nowe duże markety. Dla kogoś kto przyjechał samochodem na zakupy z Berlina nie ma różnicy czy zrobi je w centrum czy np. w nowo otwartym ale oddalonym od centrum o kilka kilometrów, dużym markecie. Dziękuje i Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez cinek88.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/09 21:06 #35719

  • Jaro252
  • Jaro252 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jakie nowe markety powstały w Słubicach . Jedynie Mila została wybudowana od a do z od podstaw i jedna Biedronka ( na Wrocławskiej ) Obiekty w których znajdują się pozostałe markety powstały jeszcze za komuny . Nie widzę tu żadnego budowania pod niemca . Ludzie poznajcie chociaż troszke historę tego miasta . A nie gadacie takie dyrdymały . Mamy wolność i każdy może się wyprowadzić do miasta czy na wieś z dala od Słubic . W tych czasach rachunek ekonomiczny jest podstawą działania w handlu . Jak wyjdzie że się opłaca to będzie nowy market czy tzw.centrum handlowe .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/10 19:59 #35721

  • cinek88
  • cinek88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie wiem czy celowo mijasz się z prawdą czy to tylko przeoczenie. Zapomniałeś dodać, Netto, Lidl, itd... O starych, nowych obiektach typu Intermarche, Bricomarche i pozostałe Biedronki nawet nie wspomnę.

Jeden jedyny większy market bliżej mieszkańców Słubic to Lewiatan, cała reszta koncentruje się tylko pod Niemca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/10 22:22 #35722

  • bohusz
  • bohusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Nie ma znaczenia czy podNiemca, czy pod chińczyka. Liczy się rachunek ekonomiczny. Ja pamiętam socjalizm. Zaczyna się od wskazania gdzie możesz stawiać a gdzie nie, a kończy się na occie w sklepie. Gdyby nie "Niemce" to połowy marketów byś nie miał. Naprawdę weź Carrefour expres w franczyzę i postaw tam gdzie chcesz. Upadniesz to twój problem a nie miasta. I o ile wiem to dzieci w wózkach są po to, żeby z nimi na spacer chodzić. Jest teren, weź kredyt, kup, wybuduj. A czemu na mojej ziemi ktoś ma mi czegoś zakazywać? UMoze mamy zakazać abyś u siebie w mieszkaniu miał sofę? Bo ktoś uważa że to źle wykorzystanie powierzchni i lepszy jest narożnik? Boję się takich pomysłów jak Twoje. Nie widziałes kartek na mięso. Ja widziałem. I nie mów że to nie wróci, popatrz na Wenezuela. Kilka lat temu zamożniejsza od nas. Teraz dno. To właśnie zrobił socjalizm. Jak jeszcze więcej go będzie u nas to likwiduje biznes i spindalam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Brak dużych marketów w oddalonych od centrum nowych osiedlach 2020/07/19 20:58 #35748

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
jest jeszcze Travel FREE Shop Słubice
ul. Transportowa 6
69-100, Słubice

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1