Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/02/05 16:27 #36238

• Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 70
Napisał do nas jeden z mieszkańców Kunowic, który prosił o poruszenie problemu nieprzyjemnego zapachu od strony wysypiska, który daje się we znaki mieszkańcom Kunowic. Przyjrzymy się bliżej tej sprawie i zapytamy o nią odpowiednie instytucje.

W międzyczasie zapraszamy do dyskusji, dajcie znać w komentarzach jakie są wasze odczucia, czy potwierdzacie te doniesienia.

Poniżej treść wiadomości, którą otrzymaliśmy.

Witam serdecznie. Chciałbym poruszyć problem odoru pochodzącego z wysypiska ZUO International w Kunowicach. Wczoraj i dzisiaj od rana chyba większość z mieszkańców miała przyjemność poczuć na co stać w tym roku ww. wysypisko śmieci. Dodam, ze mamy aktualnie zimowa porę roku i minusowe temperatury a smród można było poczuć w zamkniętym aucie przy kościele. Co czeka nas wiosna i latem? Niektórzy mieszkancy zastanawiają się już nad sprzedażą domów a ci którzy myśleli o przeprowadzce do Kunowic zastanawiają się nad wstrzymaniem inwestycji. Z tego co mi wiadomo Sprawa była wielokrotnie zgłaszana do Sołtysa, UM w Slubicach oraz WIOŚ-u w Gorzowie Wlkp. lecz nikt na ten odór sposobu nie znalazł. Można było ostatnimi czasy usłyszeć również , ze w związku z zamykaniem innych śmietnisk w Polsce to nasze lokalne zyska w tym roku jeszcze więcej zleceń także czekają nas piękne grillowe wieczorki, z maseczek ochronnych przesiądziemy się wszyscy na maski gazowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/06 19:42 #36313

• gucios
  • gucios Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Przez kilka lat odwiedzałem regularnie Sulęcin mijając wysypisko położone przy trasie do tego miasta. W zależności od kierunku wiatru czy lato , czy zima odór był wyczuwalny. Oczywiście szczególnie latem. Widząc nowo powstające osiedla w Kunowicach od strony wysypiska zastanawiałem się, gdzie ci ludzie mają głowy ?. Teraz będzie , że śmierdzi i trzeba będzie przenieść wysypisko. To jak te historie o przeniesieniu się mieszczucha na wieś i pisaniu skarg, że koguty pieją , krowy śmierdzą i kurzy się w żniwa. Wysypisko jest w Kunowicach od dziesiątek lat , widocznie działki budowlane rozdawane były za darmo.
The following user(s) said Thank You: damcio

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/08 06:22 #36318

• ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Jest tu od zawsze
  • Jest tu od zawsze
  • Otrzymane podziękowania: 33
Popieram kolegę wyżej. Po co się budowaliście przy wysypisku śmieci? W Słubicach też są działki sprzedawane przy oczyszczalni ścieków i jak ludzie się wybudują to co zlikwidować oczyszczalnię? Czy działki pod linią wysokiego napięcia, gdzie panuje wysokie promieniowanie elektromagnetyczne to co też uciąć kable bo przeszkadza?

Podsumowując to w Słubicach od paru dni też śmierdzi i to raczej nie jest wina wysypiska tylko rozpoczął się sezon rolniczy. Widziałem ostatnio traktory na polach i jakiś nawóz sypali.

Ostatnia edycja: przez ja28rek.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/08 14:23 #36320

• belinis
  • belinis Avatar
  • Wylogowany
  • Czasami tu wpada
  • Czasami tu wpada
  • Otrzymane podziękowania: 2
Do Pana z Kunowic co się poskarżył redakcji szkoda że Pan i Pana sąsiedzi co się teraz zastanawiają nad sprzedażą domów nie zastanowili się trzy razy czy zaczynać budowę pod składowiskiem odpadów.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/03/10 15:53 #36327

• ijas
  • ijas Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tu nie chodzi o smród na nowo powstałym osiedlu (gdzie pewnie też czuć nieprzyjemny zapach), lecz o smród w starej części Kunowic przy kościele lub szkole gdzie ludzie budowali domy znacznie wcześniej niż powstało wysypisko.
Wysypisko powstało 30 lat temu i miało istnieć 10-15 lat i miało służyć dla Słubic i najbliższej okolicy
Po sprzedaży dla Francuskiej firmy zostało rozbudowane i obecnie są przyjmowane nieczystości z całego powiatu .Czas pomyśleć nad lokalizacją nowego wysypiska, bo za kilka lat i w Słubicach będzie wielki smród.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/07/02 09:56 #36577

• gaga751
  • gaga751 Avatar
  • Wylogowany
  • Czasami tu wpada
  • Czasami tu wpada
  • Otrzymane podziękowania: 4
Myślę, że długo nic się nie zmieni w tej kwestii... Powstała nowa dziura... A chętnych do jej zasypania nie brakuje.. I to sami przyjezdni.. Kolejka dzisiaj o 6-tej rano..

Ostatnia edycja: przez gaga751.

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/07/02 23:44 #36578

• piniu
  • piniu Avatar
  • Wylogowany
  • Czasami tu wpada
  • Czasami tu wpada
  • Otrzymane podziękowania: 1
No to super wygląda ten Recykling. Do dziury Siup i się zasypie. A ciężarówki odjadą . pan sianko weżmie a potem placyk zostawi i pojedzie da da. A ty dumaj co tam w glebie kwitnie.:huh:

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/07/03 11:55 #36579

• ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Jest tu od zawsze
  • Jest tu od zawsze
  • Otrzymane podziękowania: 33
A po zasypaniu pewnie drzewa zasadzą tam

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/07/03 17:59 #36580

• gaga751
  • gaga751 Avatar
  • Wylogowany
  • Czasami tu wpada
  • Czasami tu wpada
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jeden wielki syf.. Rozmawiałem z kierowcą z tej kolejki, powiedział, że tachografu ledwie mu starczyło żeby tu dojechać.. To skąd oni to do nas wiozą? ( na tachografie kierowca zgodnie z przepisami może mieć 9 godzin jazdy..)
The following user(s) said Thank You: Slub22

Smród z wysypiska w Kunowicach - nie idzie wytrzymać 2021/09/30 11:00 #36624

• Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 70
Nowe informacje w sprawie zapachu z wysypiska.

www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/...e-o-nowej-inwestycji

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.
  • Strona:
  • 1