Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

50 maratonów dla Bartka Cieślaka

Słubiczanie nie ustają w działaniach na rzecz niepełnosprawnego Bartka Cieślaka. Jeszcze nie odbył się zapowiadany na styczeń maraton fitness, a już pojawiła się kolejna inicjatywa. Tym razem do wspólnego charytatywnego biegania na rzecz Bartka zaprasza jego brat, Łukasz Cieślak.

lukasz cieslak
Łukasz Cieślak zaprasza do biegania na rzecz chorego brata

Czytelnicy portalu Słubice24.pl znają Bartka z wcześniejszych publikacji. Przypomnijmy, że ten niespełna trzydziestoletni młody człowiek osiem lat temu doznał udaru mózgu. Jego marzeniem jest powrót do zdrowia. Stanąć na nogi może mu pomóc rehabilitacja przy użyciu egzoszkieletu, która niestety jest bardzo kosztowna.

Łukasz Cieślak jest pasjonatem biegania. Wymyślił i zorganizował akcję „50 maratonów dla Bartka”, aby pomóc zebrać bratu fundusze na rehabilitację. Jednocześnie zamierza dzięki temu popularyzować bieganie wśród mieszkańców miasta.

Na czym polega akcja?

Począwszy od 1 stycznia 2017 roku co tydzień będzie do przebiegnięcia jeden maraton. Do zaliczenia będzie 50 maratonów. Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie z nich. Biegacz samodzielnie decyduje, czy przebiegnie cały maraton czy tylko jego część. Określone przez Łukasza minimum to 1 km. Zawodnicy będą prowadzić pomiar czasu samodzielnie, a po zakończonym biegu przekazywać go organizatorowi.

W celu komunikacji z biegaczami została utworzona specjalna strona facebookowa "50 maratonów dla Bartka Cieślaka". Chętni do biegania mogą tam znaleźć szczegółowe informacje dotyczące regulaminu akcji, jak również zgłosić swój akces do maratonu.

Jak można pomóc Bartkowi?

Jak podkreśla Łukasz Cieślak, głównym celem jest zbiórka funduszy na rehabilitację Bartka. Pomóc może każdy, nie tylko chętni do biegania. Środki zbierane są za pomocą smsów lub darowizn na konto.

SMS: piszemy wiadomość o treści: POMOC3195 i wysyłamy na numer 75165. Koszt SMSa to 5 zł. netto (6,14 zł. brutto)

DAROWIZNA: na konto 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 można przelać dowolną kwotę. W nazwie odbiorcy należy wpisać: Fundacja Avalon- Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym Michała Kajki 80/82 lok.1, 04-620 Warszawa, natomiast w tytule Cieślak 3195 .

---

Szczegółowe informacje o akcji znajdziecie na stronie "50 maratonów dla Bartka Cieślaka".
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama