Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Dominika Podhajecka z pucharem wojewody lubuskiego

W dniach od 16 do 19 grudnia odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12) o Puchar Wojewody Lubuskiego. W zawodach rewelacyjnie spisała się Dominika Podhajecka. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca odniosła komplet zwycięstw triumfując w całej imprezie.

dominika puchar_wojewody

Turniej, rozgrywany pod egidą Związku Tenisa Województwa Lubuskiego, odbył się w hali tenisowej MOSiR w Zielonej Górze. Na twardej nawierzchni rozstawiona z numerem 2 "Dominatorka" mogła w pełni zaprezentować swoje atuty. W pierwszym meczu fazy eliminacyjnej pokanała Marię Lemańską (UKS Dwójka Strzegom) 6:3, 6:3, a następnie Martę Halbersztadt (NST Kotowice) 6:4, 6:3, pewnie wygrywając grupę B (łącznie były cztery grupy).

Następnie czekała ją faza finałowa, gdzie zawodniczki rywalizowały z przeciwniczkami, które zajęły identyczne miejsca w swoich grupach. Dominika zmierzyła się ze zwyciężczyniami pozostałych 3 grup. W pierwszym meczu utalentowana dziesięciolatka nie oddała nawet gema (6:2, 6:2) Julii Piotrowskiej (Dwójka Zielona Góra). W drugim pojedynku na Dominikę czekała faworytka imprezy, starsza o rok Olimpia Janecka (GKT Nafta Zielona Góra) rozstawiona z numerem 1. Od początku spotkania „Dominatorka” narzuciła swój ofensywny styl, a jej przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Zwycięstwo w tym kluczowym spotkaniu nie było ani na moment zagrożone. Dominika oddała rywalce zaledwie 2 gemy.

W ostatnim, decydującym meczu zawodniczka GKT Smecz Górzyca zmierzyła się z bardzo dobrze grającą Amelią Drozd (GKT Nafta Zielona Góra). Jednak i tę rywalkę pokonała tracąc zaledwie jednego gema (6:2, 6:3), tym samym przypieczętowując triumf w całym turnieju.

dominika puchar_wojewody_2

Skąd tak dobra gra Dominiki? O tajemnicę jej doskonałej formy zapytaliśmy tatę i trenera Daniela Podhajeckiego.

- Mimo niezwykle udanego roku Dominiki, o czym Państwo nie raz pisaliście na swojej stronie, postanowiliśmy udoskonalić system szkolenia. Przy organizacyjnym wsparciu firmy Steinpol Central Services Sp. z o.o. z Rzepina zajęcia z Dominiką prowadzi także Andrzej Żwawiak, były zawodnik z Zielonej Góry. Praca z nowym trenerem przynosi zamierzone efekty, co widać po wynikach pierwszego turnieju, wygranego właśnie po wprowadzeniu zmian w treningach. Oby tak dalej - podsumował występ młodej tenisistki D. Podhajecki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama