Słubice: 23 września 2017   |   Imieniny: Tekla, Bogusław
Słubice24.pl Wiadomości Sport Dominika Podhajecka z pucharem wojewody lubuskiego
reklama
reklama

Dominika Podhajecka z pucharem wojewody lubuskiego

W dniach od 16 do 19 grudnia odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12) o Puchar Wojewody Lubuskiego. W zawodach rewelacyjnie spisała się Dominika Podhajecka. Zawodniczka GKT Smecz Górzyca odniosła komplet zwycięstw triumfując w całej imprezie.

dominika puchar_wojewody

Turniej, rozgrywany pod egidą Związku Tenisa Województwa Lubuskiego, odbył się w hali tenisowej MOSiR w Zielonej Górze. Na twardej nawierzchni rozstawiona z numerem 2 "Dominatorka" mogła w pełni zaprezentować swoje atuty. W pierwszym meczu fazy eliminacyjnej pokanała Marię Lemańską (UKS Dwójka Strzegom) 6:3, 6:3, a następnie Martę Halbersztadt (NST Kotowice) 6:4, 6:3, pewnie wygrywając grupę B (łącznie były cztery grupy).

Następnie czekała ją faza finałowa, gdzie zawodniczki rywalizowały z przeciwniczkami, które zajęły identyczne miejsca w swoich grupach. Dominika zmierzyła się ze zwyciężczyniami pozostałych 3 grup. W pierwszym meczu utalentowana dziesięciolatka nie oddała nawet gema (6:2, 6:2) Julii Piotrowskiej (Dwójka Zielona Góra). W drugim pojedynku na Dominikę czekała faworytka imprezy, starsza o rok Olimpia Janecka (GKT Nafta Zielona Góra) rozstawiona z numerem 1. Od początku spotkania „Dominatorka” narzuciła swój ofensywny styl, a jej przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Zwycięstwo w tym kluczowym spotkaniu nie było ani na moment zagrożone. Dominika oddała rywalce zaledwie 2 gemy.

W ostatnim, decydującym meczu zawodniczka GKT Smecz Górzyca zmierzyła się z bardzo dobrze grającą Amelią Drozd (GKT Nafta Zielona Góra). Jednak i tę rywalkę pokonała tracąc zaledwie jednego gema (6:2, 6:3), tym samym przypieczętowując triumf w całym turnieju.

dominika puchar_wojewody_2

Skąd tak dobra gra Dominiki? O tajemnicę jej doskonałej formy zapytaliśmy tatę i trenera Daniela Podhajeckiego.

- Mimo niezwykle udanego roku Dominiki, o czym Państwo nie raz pisaliście na swojej stronie, postanowiliśmy udoskonalić system szkolenia. Przy organizacyjnym wsparciu firmy Steinpol Central Services Sp. z o.o. z Rzepina zajęcia z Dominiką prowadzi także Andrzej Żwawiak, były zawodnik z Zielonej Góry. Praca z nowym trenerem przynosi zamierzone efekty, co widać po wynikach pierwszego turnieju, wygranego właśnie po wprowadzeniu zmian w treningach. Oby tak dalej - podsumował występ młodej tenisistki D. Podhajecki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz pomysł budowy basenu w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama