Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
reklama
reklama

Sulęcin zwycięzcą turnieju oldbojów (foto/wyniki)

10 grudnia w Słubicach spotkali się piłkarscy oldboje z naszego regionu. W siódmej odsłonie Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Słubic zwyciężyła reprezentacja Sulęcina. Honoru gospodarzy broniły ekipy oldBOYS Słubice oraz Zakładu Usług Wodno-Ściekowych.

Turniej oldbojów

Łącznie do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 zespołów. Oprócz wspomnianych zwycięzców i zespołów ze Słubic, w hali Gimnazjum nr 1 pojawiły się także ekipy ze Skwierzyny (Janax), Witnicy i Gorzowa (ZKS Stilon). Łącznie rozgrano 15 meczów, każdy niezwykle zacięty i emocjonujący. Uczestnicy, mimo swoich lat, pokazali, że wiedzą na czym polega piłkarskie rzemiosło. Walki i zaangażowania z powodzeniem mogliby się uczyć od nich młodzi adepci futbolu.

Dość nieoczekiwanie, szczególnie dla kibiców śledzących regularnie piłkarskie zmagania, wypadli oldboje ze Słubic. Miejscowe drużyny zajęły dopiero dwa ostatnie miejsca, a w gospodarskim pojedynku między oldBOYS i ZUWŚ niespodziewanie zwycieżyła ta ostatnia. Wodociągowcy strzelając swoje jedyne dwie bramki w turnieju sprawili dużą niespodziankę, udowadniając, że sport jest piękny i nieprzewidywalny.

Ostatecznie w całym turnieju zwyciężył zespół z Sulęcina. Drugie miejsce zajęła Witnica, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy ze Skwierzyny. Tuż za nimi uplasował się zespół z Gorzowa, a dalej już wspomniani wcześniej oldBOYS Słubice i ZUWŚ. Co ciekawe, zwycięzca całego turnieju, czyli reprezentacja Sulęcia, jedyną porażkę poniosła tylko... z oldBOYS Słubice. Poniżej komplet wyników.

mikolajki oldboys_wyniki

Na koniec turnieju przyznano też nagrody indywidualne. Królem strzelców został Paweł Krauze, najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Gąsiorka, a za zawodnika z... najfajniejszym wąsem uznano Romana Gasiewicza.

Impreza miała nie tylko sportowy charakter. Organizatorzy opowiedzili zawodnikom o akcji Movember i potrzebie badań profilaktycznych u mężczyzn. Rozdali ulotki informacyjne, a każdy chętny mógł wrzucić do specjalnej puszki dobrowolne datki na wsparcie fundacji Movember Polska (zebrano kilkaset złotych). Na koniec zawodnicy i kibice zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany wspólnymi siłami przez oldBOYS Słubice i Hotel Horda.

Poniżej galeria zdjęć udostępniona naszej redakcji przez organizatorów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama