Dobre wieści napłynęły do nas z włoskiego Chia. Podczas rozgrywanych tam mistrzostw Europy w biegach przełajowych złoty medal wywalczyła nasza filigranowa Sofia Ennaoui.

11 grudnia podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka rywalizowała na dystansie 6 km w kategorii młodzieżowców (U-23). Na mecie zmierzono jej czas 19:21. Na finiszowych metrach Sofia po pasjonującej walce pokonała reprezentantkę Niemiec Annę Gehring. Różnica między nimi to zaledwie 3 sekundy. Trzecia była Alice Wright z Wielkiej Brytanii.

To historyczny wyczyn. Sofia Ennaoui jest pierszą Polską, która wygrałą imprezę tej rangi. To także jej pierwszy złoty medal na szczeblu europejskim. Gratulacje dla byłej zawodniczki Lubusza Słubice (obecnie studiującej w Szczecinie i reprezentującej tamtejszy MKL) spłynęły od wielu kibiców i zawodników. Sukces Sofii docenił m.in. Paweł Czapiewski, wieloletni reprezentant Lubusza, rekordzista Polski w biegu na 800 metrów.

Poniżej nagranie wideo z biegu udostępnione przez Europejską Federację Lekkoatletyki.