10 grudnia badmintoniści z Golic wzięli udział w prestiżowym Turnieju Mikołajkowym, który rozgrywany był w Nowogrodzie Bobrzańskim. Młodzi sportowcy spisali się bardzo dobrze zajmując aż dwa miejsca na podium.

Do Nowogrodu udała się 6-osobowa ekipa pod czujnym okiem trener Elżbiety Mierzejewskiej. Z golickiej drużyny najlepiej spisała się Sandra Szczerbin, która wygrała wśród dziewcząt w kategorii U-12, jej koleżanka Zuzanna Mierzejewska była czwarta. "Pudło"mieliśmy także wśród chłopców w kategorii U-10. Jakub Grześkowiak uplasował się na drugiej pozycji, a dwie lokaty niżej wylądował Piotr Kopczyński.

Turniej był dla golickich sportowców ostatnim sprawdzianem formy przed finałem wojewódzkim w badmintonie drużynowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w Świebodzinie już 14 grudnia.

- Dziewczęca reprezentacja SP Golice będzie bronić złotego medalu sprzed roku, a to chyba jest trudniejsze niż zdobycie go po raz pierwszy. Chłopcy niestety tym razem nie zakwalifikowali się do finału. Z zawodach rejonowych zajęli trzecie miejsce, a awansowały dwa zespoły. Trzymajcie kciucki z naszą ekipę. Będziemy walczyć o złoto - zapowiada E. Mierzejewska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów udostępnionych przez UKS Golice (dziękujemy).