Polonii Słubice nie udało się awansować do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W zaległym meczu IV rundy nasi piłkarze ulegli na własnym stadionie Ilance Rzepin 2:3.

Mecz odbył się 4 października w Słubicach. Na murawie od początku toczyła się wyrównana walka, ale to słubiczanie pierwsi objęli prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym w 25 minucie przez Przemysława Begiera. Gdy na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Łukasz Tabaka, wydawało się, że upragniony awans jest blisko.

Wtedy jednak wyżej notowana Ilanka ruszyła do ataku. Rzepinianie szybko zdobyli gola kontaktowego autorstwa Artura Kormana, a kolejne trafienia dołożyli Piotr Siembida i Michał Sawiak. Ostatecznie grająca na co dzień w IV lidze Ilanka Rzepin wygrała 3:2, kończąc tym samym tegoroczną przygodę Polonii Słubice w rozgrywkach Pucharu Polski.

Drużyna z Rzepina uzupełniła tym samym stawkę 16 zespołów, które wiosną zmierzą się w 1/8 finału wojewódzkiego. Do decydującej walki o trofeum staną trzecioligowy Falubaz Zielona Góra, osiem zespółów z IV ligi, cztery z klasy okręgowej i trzy z A klasy (w tym rewelacja tegorocznych rozgrywek - SKP Słubice).