Anna Harkowska zajęła drugie w wyścigu ze startu wspólnego podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. To drugi srebrny medal na tych igrzyskach, a... piąty w jej karierze.

anna harkowska bg
Anna Harkowska (fot. Sport Warmii i Mazur)

Podobnie jak podczas środowej czasówki, Polka przegrała tylko z Sarah Storey z Wielkiej Brytanii. Brytyjka tym razem była szybsza od niej o nieco ponad 3 minuty. Trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Crystal Lane.

Podopieczna trenera Mariana Kowalskiego przed rywalizacją na szosie ścigała się na torze. Otarła się o medal w wyścigu na dochodzenie (była czwarta), a w sprincie na dystansie 500 metrów była trzynasta.

Anna Harkowska na igrzyskach w Rio rywalizuje w kategorii C4/C5, czyli osób niepełnosprawnych ruchowo (C1 oznacza największą dysfunkcję, a C5 najmniejszą). Łącznie w swojej karierze ma już pięć medali igrzysk paraolimpijsich, wszystkie srebrne. Trzy z nich wywalczyła cztery lata temu w Londynie.