W Brandenburg Halle we Frankfurcie n /O odbyło się zapowiadane wcześniej Święto Siatkówki. O godz. 13 na parkiecie walczyły reprezentacje narodowe U-21 Niemiec i Polski.Był to już trzeci pojedynek tych drużyn. Wcześniej rozegrano mecze w Kienbaum i Berlinie, które wygrali nasi siatkarze.

Tym razem we Frankfurcie nie było już tak dobrze, gdyż Polska uległa 3-1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:18). Reprezentacja Niemiec jest aktualnym wicemistrzem Europy w swojej kategorii wiekowej i były to jej ostatnie sparingi przed Mistrzostwami Europy- 15-17.05 w Samokow (Bułgaria).

Słubiczanie mają jednak powody do zadowolenia, gdyż w przedmeczu o godz. 11.00 reprezentacji Słubic i Frankfurtu nasi zwyciężyli 3-1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:18). Słubice reprezentowała drużyna Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki „SERVE” Słubice (ze wzmocnieniem 2 zaprzyjaźnionych siatkarzy Odry Górzyca) w składzie: Robert Tomczak, Rafał Borowiak, Rafał Urbańczyk, Marcin Pitek, Łukasz Lato, Wojciech Kaczmarek

Kliknij na miniaturkę, aby zobaczyć zdjęcia w powiększeniu. Uruchomi się galeria zdjęć.