We wtorkowe przedpołudnie w parku Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się mistrzostwa powiatu słubickiego w sztafetowych biegach przełajowych. O awanse do finałów wojewódzkich walczyły szkolne reprezentacje.

PRZEŁAJE Słubice
Mistrzostwa powiatu w przełajach (fot. archiwum)

Rywalizacja odbywałae się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych (osobno dziewczęta i chłopcy). W biegach uczestniczyły 10-osobowe zespoły. Każdy ze startujących miał za zadanie przebiec określony dystans (600 lub 800 metrów w zależności od kategorii), po czym przekazać pałeczkę kolejnej osobie.

W kategorii szkół podstawowych najszybsze były dziewczęta z Rzepina, tuż za nimi uplasowały się SP3 Słubice, dalej Kowalów i SP 2 Słubice. Wśród chłopców zwyciężył także Rzepin, dalej SP3 Słubice, SP2 Słubice i Kowalów.

Kategoria gimnazjum to dominacja uczniów z "Jedynki", którzy wygrali zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Kolejne miejsce zajęły: Gimnazjum nr 2, Górzyca i Kowalów (wśród dziewcząt) oraz Górzyca, Kowalów i Gimnazjum nr 2 (wśród chłopców).

Nieco mniejsza konkurencja była w kategorii szkół średnich. Tu zwyciężyły uczennicy i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych. Na drugim miejscu wśród dziewcząt uplasowały się biegaczki Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat słubicki 22 kwietnia podczas finałów wojewódzkich w Babimoście.