Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Grupa Biegowe Słubice wystartuje na "Maniackiej"

Grupa Biegowe Słubice nie zwalnia tempa. Po udanym ultramaratonie w Zielonej Górze, biegacze tym razem wybiorą się do Poznania na "Maniacką Dziesiątkę - jeden z największych i najbardziej kultowych biegów w Polsce na dystansie 10km.

Dla członków grupy Poznań i "Maniacka Dziesiątka" są szczególnie ważne - to tutaj rok temu zawiązała się nieformalna grupa, która obecnie zrzesza już blisko 200 biegaczy-amatorów z terenu powiatu słubickiego.

Dla wielu z nich start w Poznaniu był początkiem sportowej przygody. Dziś mają na swoim koncie setki zaliczonych kilometrów. Powodów dla których biegają jest wiele - jedni robią to dla wyłącznie zdrowia i dobrego samopoczucia, drudzy walczą z nadwagą, a inni trenują dla konkretnych wyników. Łączy ich jedno - wspólna pasja.

biegowe slubice maniacka
Grupa "Biegowe Słubice" po ukończeniu "Maniackiej Dziesiątki"

Rok temu najlepiej z całej grupy wypadła Ewa Kiedrowicz, która zajęła 50 miejsce wśród kobiet z czasem 44:50. W tym roku także pobiegnie w Poznaniu, choć start będzie dla niej tylko przetarciem przed pierwszym w życiu maratonem w Dębnie, który już za 2 tygodnie.

Kto jeszcze pojawi się na "Maniackiej"? W składzie 20-osobowej grupy biegaczek i biegaczy są m.in. ubiegłoroczne maratonki Ewelina Kwiatkowska, Dorota Hubko i Małgorzata Konopka, jest debiutujący na "dychę" były sprinter Lubusza Słubice Rafał Wojtyński oraz specjalizujący się w kolarstwie MTB Piotr Broniewski. Do grupy niedawno dołączył wicestarosta Tomasz Stupienko, który w Poznaniu pobiegnie razem z żoną Magdaleną, początkującą triathlonistką.

- Jedziemy tam dla świetnej atmosfery i dobrej zabawy. Wynik nie jest najważniejszy, choć każdy z nas ma własne sportowe cele. Na starcie pojawi się ponad 5 tysięcy biegaczy praktycznie z całej Polski. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tym wielkim święcie biegania - podkreślają członkowie grupy.

Biegacze ze Słubic ruszą do Poznania wcześnie rano, wyjazd "tradycyjnie" organizowany jest wspólnie, grupa zamówiła jeden autokar. Start do biegu zaplanowano o godz. 12.

Na naszym portalu i profilu na Facebooku będziemy śledzić wyniki grupy na bieżąco, a po zakończeniu imprezy opublikujemy relację z zawodów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama