Słubice: 14 grudnia 2017   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Grupa Biegowe Słubice wystartuje na "Maniackiej"

Grupa Biegowe Słubice nie zwalnia tempa. Po udanym ultramaratonie w Zielonej Górze, biegacze tym razem wybiorą się do Poznania na "Maniacką Dziesiątkę - jeden z największych i najbardziej kultowych biegów w Polsce na dystansie 10km.

Dla członków grupy Poznań i "Maniacka Dziesiątka" są szczególnie ważne - to tutaj rok temu zawiązała się nieformalna grupa, która obecnie zrzesza już blisko 200 biegaczy-amatorów z terenu powiatu słubickiego.

Dla wielu z nich start w Poznaniu był początkiem sportowej przygody. Dziś mają na swoim koncie setki zaliczonych kilometrów. Powodów dla których biegają jest wiele - jedni robią to dla wyłącznie zdrowia i dobrego samopoczucia, drudzy walczą z nadwagą, a inni trenują dla konkretnych wyników. Łączy ich jedno - wspólna pasja.

biegowe slubice maniacka
Grupa "Biegowe Słubice" po ukończeniu "Maniackiej Dziesiątki"

Rok temu najlepiej z całej grupy wypadła Ewa Kiedrowicz, która zajęła 50 miejsce wśród kobiet z czasem 44:50. W tym roku także pobiegnie w Poznaniu, choć start będzie dla niej tylko przetarciem przed pierwszym w życiu maratonem w Dębnie, który już za 2 tygodnie.

Kto jeszcze pojawi się na "Maniackiej"? W składzie 20-osobowej grupy biegaczek i biegaczy są m.in. ubiegłoroczne maratonki Ewelina Kwiatkowska, Dorota Hubko i Małgorzata Konopka, jest debiutujący na "dychę" były sprinter Lubusza Słubice Rafał Wojtyński oraz specjalizujący się w kolarstwie MTB Piotr Broniewski. Do grupy niedawno dołączył wicestarosta Tomasz Stupienko, który w Poznaniu pobiegnie razem z żoną Magdaleną, początkującą triathlonistką.

- Jedziemy tam dla świetnej atmosfery i dobrej zabawy. Wynik nie jest najważniejszy, choć każdy z nas ma własne sportowe cele. Na starcie pojawi się ponad 5 tysięcy biegaczy praktycznie z całej Polski. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tym wielkim święcie biegania - podkreślają członkowie grupy.

Biegacze ze Słubic ruszą do Poznania wcześnie rano, wyjazd "tradycyjnie" organizowany jest wspólnie, grupa zamówiła jeden autokar. Start do biegu zaplanowano o godz. 12.

Na naszym portalu i profilu na Facebooku będziemy śledzić wyniki grupy na bieżąco, a po zakończeniu imprezy opublikujemy relację z zawodów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama