Bardzo dobrze spisała się Sofia Ennaoui w finale biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywanych w amerykańskim Eugene. Zawodniczka Lubusza Słubice zajęła piąte miejsce z czasem 4:13.06.

Do brązowego medalu zabrakło niespełna 2 sekund. Wygrała Etiopka Dawit Seyaum z rezultatem 4:09.86 przed swoją rodaczką Gudaf Tsegay. Przed Polką były jeszcze Sheila Keiter z Kenii oraz Elise Cranny z USA.

Piąte miejsce na świecie to dla naszej zawodniczki największy dotychczasowy sukces na arenie międzynarodowej. Dwa lata temu na imprezie tej samej rangi (jeszcze jako juniorka młodsza) zajęła 10 miejsce, także w biegu na 1500 metrów. Rok później była 26 podczas Mistrzostwa Świata Juniorów w biegach przełajowych.

szymaniak sofia

W tym roku dwukrotnie poprawiała rekord Polski - 4:07.34 na 1500m oraz 8:59.44 na 3000m, co jest znakomitą prognozą dla dalszej kariery tej utalentowanej biegaczki. Trenerem Sofii jest Wojciech Szymaniak.