Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Władze Słubic uhonorowały Annę Harkowską

Anna Harkowska, trzykrotna medalistka Paraolimpiady w Londynie w kolarstwie, otrzymała od burmistrza Słubic mieszkanie komunalne. To dowód uznania jej wybitnych osiągnięć sportowych oraz podziękowanie za promocję Słubic na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Oficjalna uroczystość odbyła się wczoraj w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Wiceburmistrz Piotr Łuczyński w towarzystwie radnych przekazał sportsmence symboliczna plakietkę wraz z bukietem kwiatów. Wzruszona kolarka podkreślała, że bardzo cieszy ją to, że w Słubicach doceniono jej wysiłek i sukcesy.

Do nowego lokum Anna Harkowska wprowadzi się najprawdopodobniej w połowie tego roku. Obecnie planuje wyjazd na zgrupowanie sportowe, które jest jednym z etapów przygotowań do tegorocznego sezonu.

harkowska luczynski

Anna Harkowska urodziła się w 1980 roku w Świnoujściu. Uprawiała bieganie, kolarstwo i triatlon. W 2002 roku uległa poważnemu wypadkowi (doznała 26 złamań po potrąceniu przez samochód), po którym nie wróciła do pełnej sprawności, ale postanowiła kontynuować sportową przygodę. W trakcie dochodzenia do zdrowia poznała trenera Mariana Kowalskiego z UKS Lider Słubice, pod którego okiem rozpoczęła treningi. Zaczęła odnosić sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, a w 2010 roku została wicemistrzynią świata. Zdobyła pierwszy medal dla Polski podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie (srebrny). Później dołożyła jeszcze dwa krążki o tym samym kolorze. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w kolarstwie, z powodzeniem rywalizując nawet z pełnosprawnymi zawodniczkami. Anna Harkowska reprezentuje obecnie klub kolarski Warmia i Mazury Olsztyn, ale mieszka na co dzień w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama