Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Władze Słubic uhonorowały Annę Harkowską

Anna Harkowska, trzykrotna medalistka Paraolimpiady w Londynie w kolarstwie, otrzymała od burmistrza Słubic mieszkanie komunalne. To dowód uznania jej wybitnych osiągnięć sportowych oraz podziękowanie za promocję Słubic na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Oficjalna uroczystość odbyła się wczoraj w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Wiceburmistrz Piotr Łuczyński w towarzystwie radnych przekazał sportsmence symboliczna plakietkę wraz z bukietem kwiatów. Wzruszona kolarka podkreślała, że bardzo cieszy ją to, że w Słubicach doceniono jej wysiłek i sukcesy.

Do nowego lokum Anna Harkowska wprowadzi się najprawdopodobniej w połowie tego roku. Obecnie planuje wyjazd na zgrupowanie sportowe, które jest jednym z etapów przygotowań do tegorocznego sezonu.

harkowska luczynski

Anna Harkowska urodziła się w 1980 roku w Świnoujściu. Uprawiała bieganie, kolarstwo i triatlon. W 2002 roku uległa poważnemu wypadkowi (doznała 26 złamań po potrąceniu przez samochód), po którym nie wróciła do pełnej sprawności, ale postanowiła kontynuować sportową przygodę. W trakcie dochodzenia do zdrowia poznała trenera Mariana Kowalskiego z UKS Lider Słubice, pod którego okiem rozpoczęła treningi. Zaczęła odnosić sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, a w 2010 roku została wicemistrzynią świata. Zdobyła pierwszy medal dla Polski podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie (srebrny). Później dołożyła jeszcze dwa krążki o tym samym kolorze. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w kolarstwie, z powodzeniem rywalizując nawet z pełnosprawnymi zawodniczkami. Anna Harkowska reprezentuje obecnie klub kolarski Warmia i Mazury Olsztyn, ale mieszka na co dzień w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama