Jesienne zmagania w ramach czwartej edycji cyklu Finea Grand Prix Powiatu Słubickiego za nami. W bilardowej rywalizacji zwyciężył Marcin Bednarczyk z Gorzowa Wlkp.

W miniony weekend odbył sie ostatni turniej, który był jednocześnie połączony z uroczystym podsumowaniem i wręczeniem nagród. Wygrał go Radosław Pacyński, który dzięki temu wskoczył na drugie miejsce klasyfikacji generlanej. Zwycięstwo w całym cyklu już wcześniej zapewnił sobie Marcin Bednarczyk. Trzecie miejsce na podium przypadko Kajowi Staps z Niemiec.

Kolejne miejsca zajęli słubiczanie: Aleksander Jośko, Tomasz Wołowicz, Radosław Szyszka i Maciej Milun. To właśnie ta siódemka otrzymała puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez stowarzyszenie FSL - Aktywni dla Powiatu przy wsparciu powiatu. Główni organizatorzy wraz z ze sponsorami (Finea, Hotel Relax, Delta Bar) przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników turnieju.

- W sobotni wieczór do bilardowego boju stanęło 22 graczy, wśród których byli wszyscy dotychczasowi mistrzowie wcześniejszych edycji. Andrzej Wrocławski, Marcin Bednarczyk i Kaj Staps, bo o nich właśnie mowa to gracze, którzy nadawali ton i utrzymywali wysoki poziom także i teraz. Jak wiemy nowym "starym" królem został Marcin Bednarczyk - powiedział Robert Tomczak, ze stowarzyszenia FSL-Aktywni dla Powiatu.

W czterech turniejach jesiennej edycji bilardowej rywalizacji łącznie wzięło udział 32 graczy, rozdano 18 pucharów i 12 nagród rzeczowych. Kolejna, piąta edycja odbędzie się na przełomie zimy i wiosny 2013. Portal Słubice24.pl był patronem medialnym rozgrywek.