9 listopada oficjalnie rozpoczęły się zmagania o "Puchar Jesieni". W cyklu turniejów piłkarskich biorą udział uczniowie gimnazjów z terenu powiatu słubickiego. To kolejne sportowe przedsięwzięcie organizowane przez Odrę Pławidło.

Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Pierwsze starcie odbyło się w miniony piątek w Rzepinie. Bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum nr 1 w Słubicach pewnie wygrywając we wszystkich spotkaniach. Zwycięzcy otrzymali puchar przechodni będący głównym trofeum całej Gimnazjady.

Wyróżniono także zwycięzców klasyfikacji indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Krystian Jasiński (Gimnazjum nr 1 w Słubicach), który zdobył 6 goli. Jemu także przypadł w udziale tytuł najlepszego zawodnika. Królem asyst został Szymon Kobusiński z Gimnazjum w Cybince notując  4 ostatnie podania. Poniżej szczegółowe wyniki:
5Gimnazjum nr 202:9

Kolejne starcie organizatorzy zaplanowali 16 listopada o godz. 10:00 na hali w Kowalowie. Uczestniczące zespoły, podobnie jak w pierwszym turnieju, zagrają systemem „każdy z każdym”. Ostatnia, finałowa runda odbędzie się 30 listopada w Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Na koniec do każdego gimnazjum trafią nagrody za łączną zdobycz punktową w całym cyklu. Najlepsza szkoła otrzyma na własność Puchar Jesieni i nieformalny tytuł najlepszego piłkarskiego gimnazjum w powiecie słubickim.