W ubiegłą sobotę odbyło się oficjalne otwarcie "Lubusika", czyli nowego boiska do siatkówki plażowej, które niedawno powstało przy Gimnazjum nr 2. Otwarcie połączono z rozegraniem turnieju siatkówki plażowej.

To był pierwszy turniej na nowym boisku, którego budowa odbyła się pod koniec minionego roku szkolnego. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu "Lubusik", którego pomysłodawcą i fundatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

W sobotnim turnieju wzięło udział 13 drużyn. Organizatorzy podzielili uczestników na dwie kategorie wiekowe: do i powyżej 18 roku życia. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, czyli druga przegrana eliminowała z dalszej rywalizacji.

Do finału w kategorii wiekowej powyżej 18 lat dotarli: Rafał Borowiak i Damian Górecki (FSL-Aktywni - Modena) oraz Piotr Jerszał i Krzysztof Komejsza (MSK). W zaciętej rywalizacji lepsi okazali się ci pierwsi. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyli siatkarze z ekipy "Mocny Lech" w składzie Adrian Domaradzki i Karol Reniszewski.

- Najlepszą panią w turnieju została Karolina Raniszewska. Specjalna komisja przyznała jej miano „Najlepszego Zawodnika”, w tym wypadku zawodniczki spośród wszystkich uczestników kategorii do 18 lat. Z kolei „najmłodszym” został Maciek Palus (dzielnie walczył ze swoim tatą) a najlepszym zawodnikiem w grupie powyżej 18 lat okrzyknięto Rafała Borowiaka - powiedział Robert Tomczak z SOSiR.

Na zakończenie zawodów najlepszym zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem końcowym turnieju.