Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Sezon na kajaki rozpoczęty!

Nie tak dawno pisaliśmy o reaktywacji klubu żeglarskiego PASAT ze Słubic. Nie minęło kilka tygodni, a już odbyła się pierwsza klubowa impreza, spływ kajakowy po rzece Pliszce. Zapraszamy na relację przygotowaną przez jedną z uczestniczek.

Inauguracyjny, wiosenny spływ kajakowy Klubu Żeglarskiego PASAT ze Słubic.

W ostatnią sobotę zaplanowano i z powodzeniem przeprowadzono pierwszy w tym sezonie spływ kajakowy niedawno reaktywowanego Klubu Żeglarskiego Pasat w Słubicach. Członkowie klubu, a także zaprzyjaźnione z klubem ich rodziny, tłumnie przybyli na miejsce startu w Sądowie. Właśnie z tej miejscowości zaplanowano rozpoczęcie spływu po przepięknej, ciągle jeszcze czystej i malowniczej rzece Pliszka. Klub nie posiada kajaków, więc wypożyczono je z firmy Makajak, mającej swoją siedzibę w Cybince.

W połowie trasy, na postoju w Koziczynie czekała gorąca, pyszna, domowa grochówka oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. Posileni uczestnicy spływu ruszyli najpierw przez pozostałości dawnej fabryki, przepłynęli pod częścią murów i w ten sposób rozpoczęli następny etap z Koziczyna do Uradu i dalej do Odry. Druga część spływu wymagała więcej „walki” z przerzuconymi przez rzekę pniami drzew, ale była malownicza i dała „spływowiczom” sporo radości podczas przeprawiania się przez te przeszkody.

Nikt nie może powiedzieć, że było nudno! W dodatku pogoda pięknie sprzyjała. To nic, że cały poprzedni tydzień było zimno i mokro! Tego dnia aura była baardzo łaskawa dla 15 załóg kajakowych i jednej kanadyjki! Owszem żadne tropiki, ale jednak im bliżej południa, tym cieplej, a cały czas piękne czyste niebo, brak wiatru i sprzyjające słoneczko! Wszyscy z radością na twarzach ukończyli spływ tuż przed wpłynięciem Pliszki do Odry i przy ognisku, na którym piekły się kiełbaski, omawiali najtrudniejsze momenty minionego dnia. Jednogłośnie stwierdzono, że było pięknie, ciekawie i wesoło!

Oby częściej i coraz więcej osób z naszego regionu miało możliwość uczestniczenia w tak sympatycznych, ciekawych i dobrze zorganizowanych spływach!Dorota Rutka, członek Klubu Żeglarskiego Pasat w Słubicach oraz uczestnik spływu
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama