Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach zajęli IV miejsce podczas pięćdziesiątej edycji zawodów strzeleckich "O srebrny muszkiet". Finał zawodów odbył się na strzelnicy WKS "Zawisza" w Bydgoszczy. Udział w zawodach wzięło 16 trzyosobowych zespołów chłopców i dziewcząt z całej Polski.

Rywalizacja odbywała się na szczeblu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Województwo lubuskie reprezentowali uczniowie ZST w Słubicach oraz uczennice ZSLiZ w Sulęcinie. Podczas zawodów strzelano z karabinu sportowego 5,6 mm w konkurencji 60 strzałów w pozycji leżącej na odległość 50 metrów. Czas strzelania był ograniczony do 75 minut.

Młodzi słubiczanie w klasyfikacji drużynowej chłopców zajęli IV miejsce gromadząc 1699 punktów. Do podium zabrakło im zaledwie 19 oczek. W klasyfikacji ogólnej zespół reprezentujący woj. lubuskie (dziewczęta z Sulęcina i chłopcy ze Słubic) zgromadził łącznie 3020 punktów, co dało ostatecznie 10 miejsce.

Indywidualnie najlepszy z naszej drużyny był Robert Jędrzejczak, który zajął 11 miejsce z dorobkiem 572 punktów. ZST Słubice reprezentowali także Tomasz Popławski (564 pkt) oraz Patryk Ulański (563 pkt).