W sobotę Polonia Słubice rozpoczęła rywalizację w rozgrywkach IV Ligi Lubuskiej. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu słubiczanie ulegli zespołowi Vitrosilicon Intra Iłowa 1:2 (0:0). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Marcin Świrlik, a jedynego gola dla Polonii strzelił Robson Henrigue Moreiro.

Spotkanie było wyrównane. Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji, które na dobre zagościły na boisku dopiero w II połowie meczu. Gracze z Iłowej częściej atakowali, a efektem uzyskanej przewagi były dwie strzelone w odstępnie 10 minut bramki (62' oraz 72'). Kilka chwili później polonistom udało się zdobyć kontaktowego gola w zamieszaniu podbramkowym (79'). To podziałało na nich bardzo mobilizująco. Ruszyli do ofensywy i w końcowej części meczu konstruowali coraz groźniejsze akcje. Naszym piłkarzom nie udało się jednak wyrównać, gdyż w doskonałej dyspozycji był bramkarz gospodarzy i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

Kolejny mecz z udziałem Polonii Słubice odbędzie się już w najbliższą środę (17 sierpnia, godz. 12:00). Tym razem słubiczanie jadą do Szprotawy, by walczyć o ligowe punkty z tamtejszą Sprotavią. Pierwsze spotkanie u siebie zespół Polonii zagra 23 sierpnia (godz. 12:00). Ich rywalem będzie Piast Karnin.