22 września na bocznym boisku OSiR odbył się mecz II rundy Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego pomiędzy SKP Słubice a Celulozą Kostrzyn. Mecz był bardzo emocjonujący, a piłkarze SKP z dużo mocniejszym przeciwnikiem walczyli jak równy z równym. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.

Mecz rozpoczął się po myśli zawodników słubickiego klubu. Zdobyta przez Daniela Małeckiego bramka z rzutu wolnego dała prowadzenie drużynie SKP. Jednak później do głosu doszli goście, którzy coraz częściej zaczęli zagrażać bramce slubiczan. Wyrównanie padło przed przerwą, a w drugiej części spotkania Celuloza dorzuciła jeszcze dwie bramki.

Słubiczanie walczyli jednak do końca i kontaktowego gola zdobyli w pierwszej minucie doliczonego czasu gry (strzelił go Tomasz Drozdowski). Na wyrównanie zabrakło jednak czasu. Mimo porażki, postawa drużyny SKP mogła się podobać. Przez cały mecz ambitnie walczyli z doświadczonym przeciwnikiem, grającym na co dzień w III lidze (3 klasy rozgrywek wyżej).

Warto dodać, że w przerwie spotkania na kibiców tradycyjnie już czekały konkursy z nagrodami. Oprócz strzałów z rzutu karnego do ustawionych na linii bramkowej butelek szampana oraz koszów z upominkami (ufundowanych przez Radosława Ignasiaka), odbyło się losowanie meczowego stroju Dawida Kucharskiego, grającego w szkockiej ekstraklasie w drużynie Hearts. Nagrodę wręczał osobiście ojciec Dawida, Jan Kucharski.

Kolejne spotkanie, tym razem w ramach rozgrywek A klasy, drużyna SKP rozegra już w najbliższą niedzielę, 26 września. Przeciwnikiem słubiczan będzie zespół Favor Bobowicko. Mecz odbędzie się na wyjeździe.{multithumb}
mt_gallery: SKP Słubice - Celuloza Kostrzyn