Coraz lepiej radzi sobie ekipa Red Cocks Frankfurt w rozgrywkach Landesligi. Dzięki podwójnemu zwycięstwu w ostatnim dwumeczu, koszykarze wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Za sobą mają już połowę sezonu.

Red Cocks Frankfurt
Zawodnicy Red Cocks w kontrataktu. Z piłką Michał Jercha

Ostatni wyjazd odbył się na trudnym terenie w Glienicke, gdzie połączone siły polskich i niemieckich koszykarzy zmierzyły się z drużyną WSG Fürstenwalde oraz gospodarzami (BV StarWings). Choć ze względu na liczne problemy kadrowe, spowodowane głównie kontuzjami, czerwone koguty pojechały tylko pięcioosobowym składem, to pokusiły się o dwa, niezwykle efektowne zwycięstwa.

Szczególnie cenna była wygrana z ekipą z Fürstenwalde, która uchodzi za jednego z faworytów rozgrywek. Nasi koszykarze zwyciężyli aż 101:69, a na szczególną uwagę zasługuje ostatnie 5 minut meczu, gdy grając już tylko w czwórkę (za faule spadł jeden z zawodników) rzucili od rywali aż o 8 oczek więcej.

Drugi pojedynek zakończyli równie efektownym wynikiem 101:49. Spotkanie rozstrzygnęło się de facto już w pierwszej kwarcie, którą zespół z Frankfurtu wygrał aż 35:11. Gospodarzom na nic przydał się żywiołowy doping kibiców i zeszli z boiska pokonani.

1. ASC Red Cocks Frankfurt (O) – WSG Fürstenwalde 101:69 (20:24, 22:5, 28:23, 31:17)

Punkty: Marcin Kiedrowicz 34, Michał Jercha 25, Arkadiusz Sowa 25, Daniel Buhl 11, Julian Schallhorn 6.

1. ASC Red Cocks Frankfurt (O) – BV Starwings Glienicke II 101:49 (35:11, 20:14, 21:13, 25:11)

Punkty: Arkadiusz Sowa 43, Michał Jercha 18, Marcin Kiedrowicz 17, Daniel Buhl 13, Julian Schallhorn 10.

Po 8 ligowych kolejkach zespół Red Cocks Frankfurt zajmuje 3 miejsce w Landeslidze z bilansem 5 wygranych i 3 porażek, ale zwraca uwagę wysoką skutecznością. Pod tym względem plasuje się na pierwszym miejscu w stawce zdobywając średnio w każdym meczu prawie 80 punktów i tracąc ich o 11 mniej. Liderami punktowymi są grający trener Arkadiusz Sowa (25,4), Marcin Kiedrowicz (21,3) oraz Michał Jercha (15,0).

Runda rewanżowa rozpocznie się 8 grudnia, również na wyjeździe. Rywalami czerwonych kogutów będą trzecia i czwarta drużyna ubiegłego sezonu – SV Woltersdorf 1919 oraz Oranienburger BV 2.