Słubice: 22 stycznia 2020   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Słubice24.pl Wiadomości Sport Grad medali mistrzostw świata dla siłaczy z Rzepina
reklama
reklama

Grad medali mistrzostw świata dla siłaczy z Rzepina

Z rozmachem przypomnieli o sobie zawodnicy Athletic Team Rzepin. Z październikowych mistrzostw świata federacji GPC przywieźli aż 6 medali. A przed nimi kolejna ważna impreza, czyli mistrzostwa Europy.

athletic 6_medali_2

To były dla siłaczy z Rzepina niezwykle udane mistrzostwa. Zawody odbyły się w dniach 20-27 października w słowackiej miejscowości Nove Zamky. Do rywalizacji o medale stanęło prawie 900 zawodników z całego świata, a wśród nich reprezentanci Athletic Team Rzepin.

Oczekiwania były skromne, ale rzepinianie mieli za sobą solidne przygotowania i liczyli po cichu na 2-3 medale. Na pomoście okazało się jednak, że jest jeszcze lepiej niż zakładali. Zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i w większości pobili swoje rekordy życiowe. Efekt? 5 srebrnych medali oraz 1 złoty.

Po krążki ze srebrnego kruszcu sięgnęli Krzysztof Zakrzewski, Krzysztof Wolszczak, Rafał Żarnowski, Dominik Wasilkiewicz, Juliusz Zgierski, natomiast upragnione złoto wywalczył Wiesław Kiwacki. Jak przyznają sami zawodnicy, po raz kolejny okazało się, że w ich dyscyplinie nie tylko wyszkolenie sportowe ma znaczenie, ale również taktyka.

athletic 6_medali

Dla ekipy z Rzepina była to najważniejsza impreza w tym roku, ale drużyna nie zwalnia tempa i po raz kolejny sprawdzi swoją formę w stawce najlepszych siłaczy, tym razem z Europy. Mistrzostwa starego kontynentu odbędą się w najbliższy weekend w Pabianicach. Trzymamy kciuki!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama