Po ostatnim remisie wywalczonym w dramatycznych okolicznościach, kibice Polonii Słubice znowu mogą mieć powody do zadowolenia. 26 października słubicka drużyna pokonała na wyjeździe Tęczę Homanit Krosno Odrzańskie aż 7:2

Polonia Słubice

Choć to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie, i to już w 12 minucie, to poloniści szybko przejęli inicjatywę. Wyrównanie nastąpiło 8 minut później po strzale Viacheslava Kravchuka .

Potem nastąpił moment, który wstrząsnęł zespołem Tęczy. Od 30 do 35 minuty nasz zespół strzelił cztery kolejne bramki (ich zdobywcami byli: Przemysław Begier, Luiz Eduardo Franca Silva, Giovani Parizotto, Daniel Stadie), co praktycznie rozstrzygnęło spotkanie.

Po zmianie stron kolejne trafienia dla Polonii dołożyli Dawid Kucharski (67’) oraz ponownie Giovanni Parizotto (79’). Rywale odpowiedzieli tylko jednym golem, zdobytym w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Kolejne trzy punkty i kolejną solidną zdobycz bramkową zapisał na swoje konto zespół Polonii. Warto zaznaczyć, że słubiczanie mają już 38 trafień, co jest drugim najlepszym wynikiem w całej lidze. Więcej ma tylko lider tabeli Warta Gorzów.

Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie – Polonia Słubice 2:7 (1:5).

Skład: Jakub Szewieliński (80' Bartosz Kuźmicz), Szymon Biernat, Luiz Eduardo Franca Silva (45' Gabriel Chrostowski), Viacheslav Kravchuk (69'), Ihor Myrko (75' Mariusz Guraj), Giovani Parizotto, Przemysław Begier (65' Patryk Kowalski), Łukasz Chrostowski, Rafał Gronostaj (60' Mateusz Stefanowicz), Dawid Kucharski, Daniel Stadie.

Za tydzień Polonia Słubice rozegra ostatni mecz u siebie w pierwszej części sezonu. 2 listopada na stadion przy ul. Sportowej przyjedzie Spójnia Ośno Lubuskie. Początek meczu o godz. 14.00.