Słubice: 6 grudnia 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
Słubice24.pl Wiadomości Sport Tak było na jesiennym Teście Coopera (foto/wyniki)
reklama
reklama

Tak było na jesiennym Teście Coopera (foto/wyniki)

Kolejna odsłona Testu Coopera za nami! W imprezie przygotowanej wspólnie przez Lubusz Słubice i Słubicką Akademię Biegową wzięła udział blisko setka osób. Biegali i mali, i duzi, a na najlepszych czekały statuetki.

Test Coopera

Ze wszystkich dotychczasowych edycji testu, ta właśnie miała najbardziej rodzinny charakter. – To efekt tego, że bieganiem interesują się całe rodziny. I właśnie w tej formie decydują się wspólnie spędzać czas. To bardzo budujące – relacjonuje Piotr Kiedrowicz, szef akademii i pomysłodawca testu.

Choć w teście chodzi o przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w trakcie 12 minut, to nie rywalizacja była najważniejsza, lecz właśnie poruszanie się na świeżym powietrzu i sprawdzenie swojej kondycji. Trzeba jednak przyznać, że kilkoro uczestników zanotowało imponujące wyniki.

Wśród panów zwyciężył Arkadiusz Blacharski z Garbicza, który uzyskał 3380 metrów. Świetnie spisał się będący tuż za nim 15-letni Dymitr Łazdowski z wynikiem 3330 metrów. Niewiele zabrakło mu do rekordu Słubic, który wciąż należy do weterana Grzegorza Ulanowskiego i wynosi 3410 metrów.

Równie okazały rezultat zanotowała rówieśniczka Dymitra Natalia Kiedrowicz, która jako jedyna w kategorii kobiet pokonała granicę 3 km (3010 metrów). Jej przypadła także w udziale nagroda za największy postęp (od wiosny tego roku poprawiła się o 635 metrów). Wśród panów największy progres przypadł w udziale Maciejowi Konczyńskiemu, który „wybiegał” 3300 metrów (to lepiej aż o 520 metrów).

Test Coopera

Wysiłek uczestników został nagrodzony. Za metą na najlepszych czekały okazałe statuetki, wyróżniono także najszybszych w poszczególnych kategoriach wiekowych, oczywiście osobno mężczyzn i kobiety.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Z dużej frekwencji i osiągniętych wyników ucieszył się Ryszard Chustecki, prezes Lubusza Słubice i dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie był rozgrywany test. – Z poziomem kondycji w naszej lokalnej społeczności jest coraz lepiej. Jestem dumny, że udało nam się rozbiegać Słubice. A to jeszcze nie koniec – powiedział na koniec testu.

Na Test Coopera zajrzeliśmy także z naszym obiektywem. Poniżej relacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama