Słubice: 17 listopada 2019   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Słubice24.pl Wiadomości Sport Pingpongiści rozpoczęli sezon. Historyczny debiut II drużyny FSL Aktywnych
reklama
reklama

Pingpongiści rozpoczęli sezon. Historyczny debiut II drużyny FSL Aktywnych

Rok temu drużyna FSL Aktywni dla Powiatu rozegrała swój debiutancki sezon w III lidze tenisa stołowego zajmując w nim 7 miejsce. Klub wciąż się rozwija i we wrześniu rozpoczął kolejne rozgrywki. Chętnych do gry nie brakuje, więc stworzono drugi zespół, który właśnie zadebiutował w V lidze.

aktywni V_liga

Mecz odbył się w miniony weekend w Witnicy. Radość z historycznego występu w V lidze popsuli nieco rywale z III drużyny miejscowego UKS-u, którzy pokonali naszych 10:4. Punkty dla Słubic zdobyli: Ireneusz Polak 1,5, Mieczyslaw Marciniak 1,5, Ireneusz Szelkowski 0,5 oraz Przemyslaw Łowiecki 0,5.

- Brawa za walkę. Teraz trzeba łapać doświadczenie w kolejnych meczach ligowych i turniejach. To dopiero początek ligowej przygody i z meczu na mecz może być tylko lepiej – ocenił start prezes klubu Robert Tomczak.

aktywni III_liga

A jak radzą sobie III-ligowcy? Rozpoczęli od mocnego uderzenia. Na inaugurację sezonu (14 września) pokonali na wyjeździe KS Lubikowo 10-3. Tydzień później, w drugiej kolejce zagrali przed własną publicznością i tu ponownie byli bezkonkurencyjni pokonując LUKS PEŁCZ Górki Noteckie 10:3.

Podobnie jak w pierwszym meczu, także i tym razem punktowali wszyscy zawodnicy „Aktywnych”. Komplet 3,5 oczek zdobył Kuba Dziwosz, po 2,5 dołożyli Dawid Kozłowski i Michał Bartoszewski, a 1,5 ugrał Marek Szuplak.

- Dwie kolejki i dwa wysokie zwycięstwa. Walczymy dalej - podsumował R. Tomczak.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama