Słubice: 17 listopada 2019   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Nad jeziorem w Rzepinie zagrali w… kulki

Takiej imprezy jeszcze nie było! Rzepin był gospodarzem I Turnieju Pentaque o Puchar Starosty Słubickiego. W rywalizacji pod hasłem „Zagraj w boule razem z nami” wzięło udział aż 7 drużyn.

boule rzepin_2

Impreza odbyła się 20 września nad jeziorem Długie. Jego organizatorem było rzepińskie stowarzyszenie „Słoneczko”, które skorzystało z dofinansowania przyznanego przez powiat słubicki.

Na czym polega gra w boule? W dużym skrócie - na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami o średnicy około 7-8 cm w kierunku mniejszej (drewnianej lub plastikowej) kulki, zwanej potocznie „świnką”. Wygrywa ten, kto swoją kulę umieści jak najbliżej „świnki”.

Chętnych do kulkowej rywalizacji nie zabrakło. Do turnieju zgłosiły się drużyny: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich, Koła Diabetyków w Rzepinie, słubickiego oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz gospodarzy turnieju, czyli „Słoneczka”. Młode pokolenie reprezentowały maluchy z przedszkola nr 2 w Rzepinie.

boule rzepin_1

W kategorii dorosłych najcelniejsze oko mieli rzepińscy seniorzy. Drugą lokatę wywalczyło „Słoneczko”, a trzecie miejsce zajęła ekipa POW Rzepin. W kategorii dzieci całe podium przypadło w udziale rzepińskim przedszkolakom.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom! Dali świetnie radę, mimo, że ta dyscyplina sportu nie jest u nas zbyt rozpowszechniona – mówił starosta Leszek Bajon na zakończenie turnieju.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama