Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Wyjazdowe spotkanie z Turem

Spadkowicz z I ligi Tur Turek będzie kolejnym drugoligowym rywalem Polonii Słubice. W Wielką Sobotę podopieczni trenerów Wichniarka i Sobieszczuka zagrają po raz drugi w rundzie wiosennej na wyjeździe i będzie to okazja do podtrzymania przez biało-niebiesko-czerwonych miana niepokonanej w tym roku drużyny.

Obie drużyny nadal walczą o zapewnienie sobie drugoligowego bytu. Jak na razie bliżsi tego celu są słubiczanie, którzy wyprzedzają Tura o cztery punkty. Wart odnotowania jest fakt, że oba zespoły jak na razie nie zaznały we wiosennych potyczkach goryczy porażki. Poloniści w dwóch wiosennych konfrontacjach zdobyli cztery punkty a gospodarze sobotniego meczu w dwóch pojedynkach zapisali na swoim koncie dwa „oczka”. Tur najpierw podzielił się punktami z Zawiszą Bydgoszcz remisując 0:0 a w minionej kolejce także bezbramkowo zremisował w Toruniu z Elaną.

Warto jednak dodać, że nasi rywale od siedmiu meczów nie potrafią zainkasować kompletu punktów, zdobywając w nich pięć punktów. Na dodatek podopieczni Wiesława Wojno nie zdobyli w tych meczach ani jednego gola. Ostatnią bramkę Tur w rozgrywkach II ligi zdobył 11 października w meczu wyjazdowym z Miedzią Legnica, a autorem tego gola był Marcin Kiczyński, który wprawdzie nadal jest zawodnikiem turkowskiego klubu ale w nim nie występuje gdyż został przesunięty do rezerw. W sobotnim meczu obaj trenerzy nie będą mogli skorzystać ze swoich najsilniejszych składów. W Turze zabraknie kontuzjowanego Kamila Bartoszewicza a zdecydowanie większy ból głowy ma szkoleniowiec Polonii. Napewno z powodu absencji kartkowej nie wystąpi Adam Więckowski. Ponadto chory jest Felipe a kontuzjowani Jeferson, Jovan Ninković, Ailton i Michał Steinke.

W ten sposób praktycznie w gruzach legła cała formacja defensywna naszego zespołu i z tym ogromny kłopot ma Tomasz Wichniarek. Dlatego też, najprawdopodobniej trener słubiczan będzie musiał w tej formacji wystawić kilku absolutnych debiutantów na drugoligowym szczeblu. Trzeba także dodać, że w obu zespołach występują piłkarze, którzy w swojej przygodzie z futbolem reprezentowali zarówno barwy Polonii jak i Tura. W szeregach gospodarzy ujrzeć będzie można ekspolonistów Dawida Kręta oraz Janusza Niedźwiedzia. Natomiast w Polonii byłego gracza Tura Krzysztofa Sikorę. Na pewno będzie to dla Sikory bardzo prestiżowy mecz i nie mamy nic przeciwko aby podobnie jak w spotkaniu ze Ślęza zdobył zwycięską dla Polonii bramkę. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu zespołów, w rundzie jesiennej, na boisku w Słubicach Polonia wygrała 2:1 po golach Pawła Posmyka a jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 16.00.

[info: Polonia Słubice]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama