Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Słubice24.pl Wiadomości Sport Nasze szczypiornistki trenowały z Mariuszem Jurasikiem
reklama

Nasze szczypiornistki trenowały z Mariuszem Jurasikiem

Najlepszy sposób na rozwój? Uczyć się od najlepszych! Szczypiornistki UKS Jedynka Słubice miały tę okazję i poznały metody szkoleniowe czołowych polskich trenerów. W tym gronie był m.in. Mariusz Jurasik, członek „Orłów Wenty” i dwukrotny medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej.

jedynka nowa_sol_2
Słubiczanki z M. Jurasikiem

Jak do tego doszło? W dniach 7-8 września w Nowej Soli odbyła się konferencja szkoleniowa dla trenerów piłki ręcznej z województw lubuskiego i dolnośląskiego. W kursie, jako grupa demonstracyjna, wzięło udział aż 8 zawodniczek słubickiego klubu (Iga Rajda, Aleksandra Wroniewicz, Izabella Matusiak, Julia Matkowska, Noemi Woźniak, Julia Różańska oraz bramkarki Marta Heppner i Klaudia Gancarz).

Zajęcia z metodyki i taktyki poprowadził sam Mariusz Jurasik, były prawoskrzydłowy reprezentacji Polski, a obecnie trener narodowej kadry juniorów młodszych i szkoleniowiec SMS Kielce. Na swoim koncie ma aż 207 oficjalnych spotkań międzypaństwowych. Z reprezentacją Polski zdobywał srebrny (2007) i brązowy (2009) medal mistrzostw świata, uczestniczył też w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008).

To jednak nie wszystko. Nasze bramkarki pod swoja pieczę wziął Rafał Bernacki – były bramkarz reprezentacji Polski (150 meczów na koncie), uczestnik mistrzostw świata w 2003 roku, a obecnie także trener w SMS Kielce.

jedynka nowa_sol_1
J. Grabowski i J. Buczak

Dziewczęta miały tez okazję dowiedzieć się jak unikać kontuzji i zapobiegać urazom. Opowiadał o tym Jerzy Buczak – fizjoterapeuta męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej oraz kadry Polski w żużlu i wioślarstwie.

- Dla młodych zawodniczek słubickiej Jedynki to było wielkie wyróżnienie mieć możliwość trenowania z legendami polskiej piłki ręcznej. Mamy nadzieję, że zaowocuje to wysokimi wynikami w rozgrywkach ligowych – cieszy się trener Jerzy Grabowski.

Początek sezonu już w październiku. Trzymamy kciuki za dalsze przygotowania.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama