Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Małgorzata Krzyżan ze srebrem mistrzostw Europy

Kolejny medal naszej niezawodnej Małgorzaty Krzyżan. Tym razem dyskobolka Lubusza Słubice zdobyła srebro podczas mistrzostw Europy weteranów w lekkiej atletyce, które w dniach 5-15 września odbywają się we włoskiej Wenecji.

krzyzan wenecja

Słubiczanka startowała w kategorii wiekowej W50. Posłała dysk na odległość 37.40 m, co dało jej 2 miejsce i upragniony medal. Na uwagę zasługuje waleczna postawa M. Krzyżan. Na podium wskoczyła dopiero w piątej kolejce (łącznie oddaje się sześć rzutów) wyprzedzając za jednym zamachem aż dwie przeciwniczki.

Po konkursie nie było jednak zadowolona, bo liczyła na złoto. - Niestety, ale znów tylko srebrny medal, trudno mi się nim cieszyć, chociaż jestem wicemistrzynią Europy… - skomentowała swój udział w zawodach.

Do złota zabrakło jej niewiele. Rywalizację pań wygrała Svitlana Sorochuk z Ukrainy, która uzyskała wynik 39.40 m.

Rzut dyskiem to nie jedyna konkurencja, w której startowała Małgorzata Krzyżań. Trzy dni wcześniej wzięła również udział w konkursie pchnięcia kulą, w którym zajęła 6 miejsce z wynikiem 11.21.