Słubice: 28 stycznia 2020   |   Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Słubice24.pl Wiadomości Sport Lubusz podsumował sportowe wakacje. Była ciężka praca, są pierwsze efekty
reklama
reklama

Lubusz podsumował sportowe wakacje. Była ciężka praca, są pierwsze efekty

Choć wakacje to czas odpoczynku, to wyjątkowo aktywnie spędzali je lekkoatleci Lubusza Słubice, szczególnie ci najmłodsi. W sierpniu byli na obozie kondycyjnym w Szklarskiej Porębie i - jak pokazują pierwsze starty – solidnie go przepracowali.

Lubusz Słubice

Zgrupowanie odbyło się w dniach 1-10 sierpnia w słynnym na cały kraj ośrodku przygotowań „Sport”. To tu formę szlifują najlepsi polscy lekkoatleci i z tych warunków, drugi rok z rzędu, mieli okazję skorzystać także zawodnicy Lubusza.

Górski klimat posłużył

U podnóża liczącej 1362 metry wysokości n.p.m. Szrenicy trenowała blisko pięćdziesięcioosobowa grupa młodych lekkoatletów. Wśród nich byli m.in. skoczkowie, którzy szkolili się pod okiem olimpijczyka Edwarda Czernika. Swoich przedstawicieli mieli sprinterzy. Oprócz najbardziej doświadczonego i utytułowanego Jakuba Czaka, trenowali także młodzi adepci szybkiego biegania. Nad ich postępami czuwali Jacek Grześkowiak i Grzegorz Kaczmarek.

Najliczniejszą grupą na obozie byli biegacze, którzy stanowili przeszło połowę uczestników. Spora część z nich przygotowywała się do Mistrzostw Makroregionu oraz Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą we wrześniu. Byli też początkujący, którzy dopiero poznają „królową sportu”. W jej tajniki wprowadzali ich Agata Kiedrowicz, wielokrotna mistrzyni Polski w biegach średnich oraz Piotr Kiedrowicz, założyciel Słubickiej Akademii Biegowej.

Ale nasza młodzież nie tylko trenowała. - Skoro góry, to nie mogło zabraknąć wycieczek w teren. Dbaliśmy o to, aby wypoczynek był urozmaicony – opowiada P. Kiedrowicz. Jak podkreśla, dobrze przepracowany obóz daje już pierwsze efekty, bo w startach kontrolnych po jego zakończeniu, padają praktycznie same życiówki.

Lubusz Słubice

Starty kontrolne z życiówkami

Najpierw 17 sierpnia w Chojnicach 15-letnia Malwina Olszewska przebiegła 1000 metrów w czasie 3:01.97, co jest jednym z najlepszych wyników w kraju na tym dystansie i stawia ją w gronie faworytek do medalu mistrzostw Polski.

Dwa tygodnie później już większa grupa pojechała do Szczecina, gdzie wzięła udział w otwartych mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego. Wspomniana M. Olszewska uzyskała na 600 metrów czas 1:38.97, a życiówki ustanowili: Ilona Melnyk-Urbaniak na 1000 metrów (3:26.73), Mateusz Choina na 300 metrów (49.52) i Łukasz Dziubiński na 800 metrów (2:07.10).

Świetnie spisały się także miotaczki. Julia Horoszkiewicz posłała dysk na odległość 22.29, a kulą pchnęła 7.35. Jej koleżanka Wiktoria Przybylska, także startująca w rzucie dyskiem, uzyskała 21.24. Te wyniki to również ich nowe rekordy życiowe.

Mieliśmy też swoją reprezentację na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, które odbyły się w ostatni weekend sierpnia w Siedlcach. Do finału na 100 i 300 metrów młodzików dostał się Bartosz Pilichowski (uzyskując 11.91 39.59). W tej samej kategorii wiekowej Maja Smolarczyk była 4 na 2000 metrów (7:31.22), a na dystansie 3000 metrów juniorek młodszych Zuzanna Janowicz zajęła 7 miejsce (12:20.20).

Dobra współpraca kluczem do sukcesu

- Dobra dyspozycja naszych lekkoatletów to wypadkowa skutecznej współpracy zawodników trenerów i rodziców. Ale to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu partnerów i sponsorów, którym serdecznie dziękujemy – podkreśla prezes klubu Ryszard Chustecki.

Lubusz Słubice

Warto w tym miejscu wymienić tych, którzy regularnie wspierają słubicki Lubusz. To gmina Słubice, powiat słubicki, samorząd woj. lubuskiego, zrzeszenie LZS, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ZUO International, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Zakład Usług Wodno-Ściekowych, SEC Słubice, Janusz - Park, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pogotowie Ratunkowe Walczak.

Już niebawem młodych lekkoatletów czekają dwa najważniejsze starty sezonu. Najpierw mistrzostwa międzywojewódzkie we Wrocławiu (to już w najbliższy weekend), a 2 tygodnie później mistrzostwa Polski młodzików w Tarnowie. Trzymamy kciuki!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama