W miniony weekend ruszyła kolejna piłkarska liga z udziałem słubickiej drużyny. SKP Słubice rozpoczął zmagania w A klasie od remisu na własnym boisku. W meczu z Leśnikiem Lemierzyce padł wynik 1:1.

skp lesnik_2019

O tym jak było dowiecie się z relacji naszego korespondenta Łukasza Najdera.

W pierwszym meczu przyszło nam zmierzyć się z zespołem Leśnika Lemierzyce. Pierwsza połowa przebiegła w wolnym tempie, a dwie godne odnotowania były akcję, w których nasi zawodnicy dwukrotnie trafili w słupek (Andrzej Drabiec i Mateusz Zając). W pierwszej części gry na boisku było mnóstwo walki jednak nie przeradzało się to w sytuację strzeleckie. Do przerwy bez bramek.

Na początku drugiej połowy nad Słubicami przeszła ulewa, a gra wyglądała już lepiej. Najpierw to goście mogli zdobyć bramkę jednak pierwszy strzał zawodnika gości trafił w poprzeczkę, a przy dobitce kapitalną interwencją popisał się broniący w dniu dzisiejszym Damian Szydło.

Około 75 minuty do ataku ruszyli nasi zawodnicy w efekcie czego padł gol. Wrzutkę Dawida Żurawskiego spod linii końcowej zgarnął Bartek Tomków, a przed bramką był wprowadzony chwilę wcześniej Piotr Łogiński, który skierował piłkę do bramki. Chwilę później powinno być 2-0 jednak dwójka naszych zawodników będąc w sytuacji sam na sam nie pokonała bramkarza przyjezdnych.

W doliczonym czasie gry nasz zespół miał rzut rożny, który zmienił się w kontratak dla gości, prostopadła piłka posłana w stronę napastnika pewnie padłaby łupem naszego bramkarza, gdyby nie fakt, że w momencie startu do piłki ten poślizgnął się, a chwilę później napastnik dopadł do piłki i skierował ją do pustej bramki. Zespoły nie wznowiły już gry, a sędzia skończył mecz.

Polonia Słubice - Leśnik Lemierzyce 1:1 (0:0)

Skład SKP: Szydło - Drabiec (88' Polowczyk), Tomków, Żurawski, Gaudyn - Zieliński (30' Piasecki), Bulcewicz (70' Łogiński), Mól, Krasiński - Zając (80' Rękawiecki), Szczeciński (46' Staroń).