Słubice: 26 stycznia 2020   |   Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
reklama
reklama

Plichta dziewiąty w sprinterskim dwuboju

Dobre wieści ze Szczecina. Antoni Plichta po raz kolejny sprawdził się w doborowym towarzystwie na lekkoatletycznej bieżni. Tym razem wziął udział w dwuboju sprinterskim podczas II Memoriału Wiesława Maniaka.

antek szczecin_1
A. Plichta (drugi z lewej) w biegu na 100 metrów

Impreza odbyła się 15 sierpnia w Szczecinie. Na stadionie przy ul. Litewskiej publiczność mogła podziwiać wiele uznanych nazwisk polskiej i światowej lekkoatletyki. Oprócz Piotra Liska czy Marcina Lewandowskiego startowali m.in. trzykrotny mistrz Europy Churandy Martina z Holandii i brązowy medalista olimpijski Christophe Lemaitre z Francji.

Jednym z najważniejszych elementów zawodów była rywalizacja w dość nietypowej konkurencji, czyli dwuboju sprinterskim. To właśnie ku czci patrona memoriału, który jest jednym z najlepszych polskich sprinterów w historii.

Do udziału w tych zmaganiach został zaproszony także Antoni Plichta. Reprezentant Lubusza Słubice ma za sobą niezwykle udany sezon, zwieńczony m.in. tytułem wicemistrza Europy U20 na 100 m i świetną życiówką (10.46). W Szczecinie jako jedyny junior miał okazję sprawdzić się z „dorosłymi” sprinterami.

antek szczecin_2
Na 200 metrów do życiówki zabrakło 0.07 sek

Tym razem nie uzyskał tak spektakularnych rezultatów jak jeszcze kilka tygodni temu, ale trzeba przyznać, że tego dnia wiatr był wyjątkowo niekorzystny, co przełożyło się na wyniki osiągane przez wszystkich startujących.

Podopieczny trenera Krzysztofa Wesołka uzyskał 10.86 na 100 metrów i 21.76 na 200 metrów, co dało mu w łącznej klasyfikacji dwuboju 9 miejsce (3 wśród Polaków). Wygrał wspomniany C. Lemaitre, który uzyskał odpowiednio 10.48 i 20.56.

Komplet wyników na stronie www.domtel-sport.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama