Słubice: 13 listopada 2019   |   Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
reklama
reklama

Stilon pokonany. Trzy punkty dla Polonii

O takiej inauguracji IV ligi na własnym stadionie marzyli kibice i piłkarze. Polonia Słubice w pierwszym meczu na własnym boisku pokonała Stilon Gorzów 3:1.

polonia stilon_15_08
Polonia pokonała Stilon 3:1 (fot. MKS Polonia Słubice)

Mecz odbył się 15 sierpnia na stadionie w Słubicach. Pierwsza połowa nie zapowiadała zwycięstwa polonistów. Po 45 minutach był remis, a krótko po rozpoczęciu drugiej części gry goście objęli prowadzenie.

Polonia jednak szybko wyrównała za sprawę Giovani Parizotto, a jeden z graczy Stilonu obejrzał czerwony kartonik. Przysłowiowe wejście smoka miał Morgan Cyril Janvier, który tuż po pojawieniu się na boisku zdobył gola. Polonia na tym nie poprzestała i kolejne ataki przyniosły trzecią bramkę (jej strzelcem był także M. Janvier) i upragnione trzy punkty.

Polonia Słubice – Stilon Gorzów 3:1 (0:0)

Skład Polonii: Jakub Szewieliński, Ihor Myrko, Dawid Kucharski, Giovani Parizotto, Rafał Gronostaj, Przemysław Begier, Łukasz Chrostowski, Patryk Nowaczewski, Daniel Stadie, Luiz Eduardo Franca Silva, Norbert Pawłowicz. Rezerwowi: Gabriel Chrostowski, Bartosz Kuźmicz, Patryk Kowalski, Morgan Cyril Janvier, Mateusz Stefanowicz, Mariusz Guraj, Patryk Kowalski, Viacheslav Kravchuk. Trener Andrzej Wypych.

Po 2 kolejkach Polonia Słubice ma na swoim koncie 4 punkty i zajmuje 5 pozycję w tabeli IV Ligi Lubuskiej. Kolejne spotkanie 18 sierpnia. Polonia na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Skwierzyna.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama