Niezły początek nowego sezonu w wykonaniu Polonii Słubice. Nasi piłkarze przywieźli z Gorzowa Wlkp. jeden punkt wywalczony w pojedynku z tamtejszą Wartą.

Polonia Słubice

Mecz odbył się 10 sierpnia. Warta Gorzów Wlkp. z pewnością była faworytem tego spotkania, bo jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w III lidze. Poloniści nie przestraszyli się jednak bardziej znanego rywala.

Od pierwszego gwizdka trwał napór gospodarzy. Mieli optyczną przewagę, ale byli nieskuteczni. Drogę do bramki bronionej przez Jakuba Szewielińskiego znaleźli dopiero w 62 minucie (strzelcem był Sebastian Surmaj). Słubiczanom udało się odpowiedzieć już 8 minut później – wyrównującą bramkę zdobył Rafał Gronostaj. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:1.

Punkt zdobyty na trudnym terenie ucieszył zarówno zawodników, jak i trenera Andrzeja Wypycha. Tym bardziej, że w składzie Polonii brakowało kilku piłkarzy, którzy stanowią o jej sile – m.in. Mateusza Stefanowicza czy Brazylijczyka Dudu.

Filar obrony Polonii, Dawid Kucharski, uważa, że pojedynek z Wartą to dobry prognostyk na nowy sezon. Podobne zdanie ma szkoleniowiec Polonii, który ocenia, że ten remis można traktować prawie jak zwycięstwo.

Okazja do zdobycia kolejnych punktów nadarzy się już 15 sierpnia. Słubiczanie zagrają na własnym stadionie ze Stilonem Gorzów Wlkp. Początek meczu o godz. 18:00.

Warta Gorzów Wlkp. – Polonia Słubice 1:1 (0:0).

Skład Polonii: Jakub Szewieliński, Viacheslav Kravchuk, Patryk Nowaczewski, Ihor Myrko, Giovani Parizotto, Przemysław Begier, Łukasz Chrostowski, Rafał Gronostaj (90' Patryk Kowalski), Dawid Kucharski, Norbert Pawłowicz, Daniel Stadie (60' Morgan Cyril Janvier).