Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Kolejna zawodniczka „Jedynki” w kadrze Polski

Choć trwa ligowa przerwa, to mamy dobrą wiadomość dla kibiców piłki ręcznej. Zawodniczka UKS Jedynka Słubice Natasza Tańczak została doceniona przez szkoleniowców Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Słubiczanka otrzymała powołanie na konsultacje kadry Polski młodziczek.

Natasza Tańczak
N. Tańczak zdobyła 109 bramek w ligowych rozgrywkach

Natasza znalazła się w elitarnym gronie ponad 60 zawodniczek z całego kraju urodzonych w 2004 roku i młodszych, na dodatek jako jedyna szczypiornistka z woj. lubuskiego. Zgrupowanie kadry odbędzie się pod koniec sierpnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie. Formę dziewcząt sprawdzi trenerka Małgorzata Buksakowska

Powołanie to nie przypadek. 15-letnia Natasza Tańczak ma za sobą bardzo udany sezon w barwach słubickiego klubu. Była filarem UKS Jedynka Słubice prowadząc zespół do tytułu mistrza woj. lubuskiego. Została też królową strzelczyń ligowych rozgrywek notując 109 trafień (średnio 10.9 na mecz). Z klubem doszła do 1/16 rozgrywek Pucharu Polski, a ze swoją szkołą (Gimnazjum nr 1 w Słubicach) wywalczyła złoty medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Efektem dobrej postawy na boisku były regularne powołania do kadry województwa lubuskiego. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie się z rówieśniczkami z całego kraju. Czy podopieczna trenera Jerzego Grabowskiego wykorzysta swoją szansę i zapracuje na stałą obecność w kadrze Polski podobnie jak jej starsza koleżanka Marta Wroniewicz?

UKS Jedynka Słubice
N. Tańczak to jedna z liderek UKS Jedynka Słubice

Jak sama tłumaczy, to dla niej duże wyzwanie. Szczególnie w kontekście nowego sezonu, bo na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy w Słubicach powstanie drużyna juniorek młodszych, w której dalej mogłyby trenować dziewczęta z jej rocznika. Określenie kierunku w jakim pójdzie „Jedynka” to najważniejsze zadanie przed jakim stoi niedawno wybrano zarząd klubu.

A sama Natasza, choć nie ukrywa, że gra w piłkę ręczna jest dla niej bardzo ważna, ma także inne pomysły na swoją przyszłość. - Marzy mi się studiowanie medycyny. Szczególnie interesują mnie kwestie związane ze zdrowiem i urodą kobiet – opowiada.

W tym roku czekało ją kilka niełatwych decyzji. Ukończyła naukę w gimnazjum i miała możliwość dalszego kształcenia w dużych ośrodkach poza Słubicami. Postanowiła jednak swój talent i potencjał ulokować w naszym mieście. - Dostałam się do Uniwersyteckiego Liceum Akademickiego i będę kontynuować naukę w klasie o profilu biologiczno-chemicznym – mówi z dumą.

Czy z nie mniejszą dumą będzie niebawem nosić biało-czerwoną koszulkę z orzełkiem na piersi? Szczerze jej tego życzymy i trzymamy kciuki nie tylko za udane konsultacje, ale dalszy rozwój sportowej kariery.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama