Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Mistrzowskie medale dla juniorów młodszych Lubusza

W miniony weekend lekkoatletyczne mistrzostwa Polski mieli juniorzy młodsi (U18). Podczas odbywających się w Poznaniu zawodów świetnie spisali się lekkoatleci Lubusza Słubice, którzy przywieźli 3 krążki.

beresniewicz oom
A. Bereśniewicz była 20 na 1500 metrów

Dwa srebrne medale padły łupem pań. Pierwszy w skoku wzwyż wywalczyła Julia Wyrwas, która pofrunęła nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 165 cm. Drugi medal wywalczyła dyskobolka Paulina Polańska. Miejsce na podium dał jej rzut na odległość 42,16 m (wynik jest jej nowym rekordem życiowym).

Jedyny brąz dla Lubusza przypadł w udziale Jakubowi Klimiukowi, także w skoku wzwyż. Nasz reprezentant zaliczył wysokość 198 cm, także ustanawiając nową życiówkę.

Poniżej komplet wyników.
  • 2 m - Wyrwas Julia - skok wzwyż - 165 cm (trener Edward Czernik)
  • 2 m - Polańska Paulina - rzut dyskiem - 42,16 m (Oleg Pachol)
  • 3 m - Klimiuk Jakub Tomasz - skok wzwyż - 198 cm PB (E. Czernik)
  • 6 m - Piskunowicz Zuzanna - rzut dyskiem - 37,45 m (O. Pachol)
  • 10 m - Zabłocka Adrianna - skok wzwyż - 155 cm (E. Czernik)
  • 20 m - Aleksandra Bereśniewicz - 1500 metrów - 5:10:47 (Krzysztof Wesołek)
W klasyfikacji punktowej mistrzostw Polski Lubusz Słubice uplasował się na 31 miejscu na 281 sklasyfikowanych klubów.