Słubice: 14 listopada 2019   |   Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
reklama
reklama

Czak srebrny, sztafeta brązowa

To była udana impreza dla Lubusza Słubice. Podczas mistrzostw Polski juniorów (U20) w Raciborzu reprezentanci naszego klubu zdobyli 3 medale – złoto, srebro i brąz.

lubusz sztafeta

O „złotym” Antonim Plichcie, który wygrał rywalizację na 100 metrów, pisaliśmy w czwartek – ZOBACZ. W kolejnych dniach mistrzostw (które trwały do 3 do 5 lipca) on i jego koledzy dołożyli do klubowej kolekcji kolejne krążki.

Po brąz sięgnęła sztafeta 4x100 metrów w składzie: Krzysztof Wyrwas (trener Edward Czernik), Sebastian Wieliczko (trener Jacek Grześkowiak), Jakub Czak (trenerzy Jacek Grześkowiak i Krzysztof Kaczmarek) oraz Antoni Plichta (trener Krzysztof Wesołek). Panowie przebiegli dystans w czasie 42.38, co dało im ostatecznie trzecie miejsce na podium.

Ostatniego dnia zawodów srebro wywalczył niezawodny Jakub Czak. Słubiczanin w eliminacjach ustanowił nowy rekord życiowy pokonując 110 metrów przez płotki (o wysokości 99,1 cm) w równo 14 sekund. W finale pobiegł tylko o 0,02 sek. wolniej, co dało mu drugą lokatę i upragniony medal.

W dorobku Lubusza Słubice z mistrzostw Polski juniorów są nie tylko medale, ale również wartościowe rezultaty pozostałych zawodników. Poniżej kompletna lista startów.
  • Antoni Plichta - 100 metrów, 1 miejsce, czas 10.61 (el. 10.58)
  • Jakub Czak – 110 metrów ppł, 2 miejsce, czas 14.02 (el. 14.00)
  • Sebastian Wieliczko – 100 metrów, 17 miejsce, czas 11.24
  • Krzysztof Wyrwas – 100 metrów, 21 miejsce, czas 11.33
  • Krzysztof Wyrwas – skok w dal, 13 miejsce, 6.55
W klasyfikacji klubowej (medalowej) na tych mistrzostwach Lubusz Słubice zajął 9 miejsce. Warto wspomnieć, że całe województwo lubuskie zdobyło łącznie 6 medali, z czego połowa przypadła w udziale właśnie lekkoatletom Lubusza.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama