Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
Słubice24.pl Wiadomości Sport Polacy piątym zespołem mistrzostw Europy. Adrian Gasiewicz pojedzie na upragnioną olimpiadę
reklama
reklama

Polacy piątym zespołem mistrzostw Europy. Adrian Gasiewicz pojedzie na upragnioną olimpiadę

Pamiętacie nasz niedawny artykuł o Adrianie Gasiewiczu? Niesłyszący siatkarz z Golic zakończył dziś występy w biało-czerwonych barwach na mistrzostwach Europy. Polska reprezentacja zajęła piąte miejsce – ostatnie premiowane awansem na igrzyska!

adrian6

Polacy (z Adrianem Gasiewiczem w składzie) choć nie rozpoczęli zmagań we Włoszech najlepiej, bo od przegranej z gospodarzami, to w pięknym stylu wyszli z grupy pokonując m.in. Ukrainę, aktualnego mistrza świata. Choć w ćwierćfinale odpadli z Turcją, to w walce o miejsca 5-8 byli bezkonkurencyjni pokonując do zera najpierw Bułgarię a potem Francję.

Piąte miejsce w Europie ma swoją wartość – jest premiowane awansem na Igrzyska Olimpijskie Niesłyszących, tzw. „Deaflympics”, które odbędą się w 2021 roku. To spełnienie jednego z największych sportowych marzeń siatkarza z Golic, o którym opowiedział nam w niedawnym wywiadzie.

Chwilę po meczu zapytaliśmy Adriana Gasiewicza o wrażenia z udziału w mistrzostwach.

Przez kilka lat marzyłem o tym, żeby w końcu osiągnąć taki cel. Kilka lat poświęciłem na to, by zadebiutować w kadrze seniorskiej na arenie międzynarodowej i osiągnąć taki cel. I w końcu się udało! A nie było łatwo. Wiadomo, że sport wymaga determinacji, ogromnego wysiłku i wielu wyrzeczeń. Dziękuję trenerowi za kredyt zaufania. Jestem zadowolony ze swojego występu, ale jest jeszcze wiele elementów do poprawy. Mam nadzieję, że wspólnie z chłopakami z kadry nadal będziemy walczyć o jak najwyższe cele. Stać nas na to, bo choć słabo weszliśmy w ten turniej, to później pokazaliśmy, że możemy wygrywać z każdym.


Tych, którzy są ciekawi przebiegu rywalizacji, zapraszamy do obejrzenia transmisji z ostatniego, decydującego o awansie meczu między Polską a Francją.Wyniki meczów

GRUPA
  • Polska - Włochy 0:3
  • Polska - Białoruś 3:0
  • Polska - Ukraina 3:2
ĆWIERĆFINAŁ
  • Polska - Turcja 0:3
O MIEJSCA 5-8
  • Polska - Bułgaria 3:0
  • Polska – Francja 3:0
Więcej o mistrzostwach Europy nieslyszących na www.fssi.it/edvccagliari2019.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama