Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
Słubice24.pl Wiadomości Sport Maratońska sztafeta ze Słubic na podium Ekidena (foto)
reklama
reklama

Maratońska sztafeta ze Słubic na podium Ekidena (foto)

Słubicka Akademia Biegowa to nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli. Biegające panie potwierdziły świetną dyspozycję. 9 czerwca, podczas EKIDEN PragmatIQ w Poznaniu, jednej z bardziej prestiżowych imprez sztafetowych w Polsce, ich drużyna zajęła trzecie miejsce.

Słubicka Akademia Biegowa

Na pomysł stworzenia nietypowej sztafety wpadł założyciel akademii Piotr Kiedrowicz. Skrzyknął zawodniczki, które trenują lub trenowały pod jego okiem w ciągu ostatnich lat. A te chętnie podjęły wyzwanie! Do udziały w zawodach zgłosiły się: Elżbieta Romej, Aleksandra Romej, Agata Kiedrowicz, Ewa Kiedrowicz, Anna Zielińska i Justyna Romej.

- To było dla nas spore wyzwanie - opowiada A. Kiedrowicz, która równo 20 lat temu biegała w finale mistrzostw świata juniorów młodszych w Bydgoszczy. - Nie wszystkie z nas trenują regularnie, mamy swoje rodziny, obowiązki zawodowe. Ale miłość do biegania zawsze zostaje w sercu, dlatego postanowiłyśmy się sprawdzić. To był także dobry pretekst do wspólnego spotkania, bo nieczęsto mamy okazję się zobaczyć – dodaje.

Ona i jej koleżanki miały do zaliczenia dystans maratoński, czyli 42 km i 195 metrów. Na trasie prowadzącej wokół pięknie położonego jeziora Malta w Poznaniu przyszło im się zmierzyć z 271 zgłoszonymi drużynami (męskimi, kobiecymi i mieszanymi). W tej stawce zajęły 23 miejsce open i 3 w kategorii kobiet! Na mecie zmierzono im czas 3:06:30.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

- Nasza sztafeta to był prawdziwy dream-team. Gdyby dobrze policzyć, to na naszym koncie uzbierałoby się z kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski. Bieganie w takim towarzystwie to ogromna przyjemność – mówi Elżbieta Romej, była nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach, jedna z pierwszych wychowanek trenera Kiedrowicza, która na biegowych szlakach aktywna jest już blisko 40 lat.

Miłość do biegania przekazała swoim córkom, Aleksandrze i Justynie, które jeszcze kilka lat temu z powodzeniem startowały na lekkoatletycznej bieżni pod okiem trenera Kiedrowicza, a obecnie ruszają się głównie dla zdrowia i przyjemności. Ta ostatnia specjalizowała się w biegach przełajowych, w których parokrotnie zostawała najlepszą w Polsce.

Słubicka Akademia Biegowa

Sztafetową stawkę uzupełniła Ewa Kiedrowicz, niedawna zwyciężczyni biegu RotarRun-LennéMeile we Frankfurcie, a w przeszłości dwukrotna wicemistrzyni Polski juniorek młodszych w… biegach przez przeszkody. Na swoim koncie ma także najlepszy wynik w historii Słubic w żeńskim maratonie – 3:32.04.

Ta „mieszanka wybuchowa” sprawdziła się doskonale, a panie biegnące pod szyldem Słubickiej Akademii Biegowej zdobyły dla naszego miasta brązowy medal. Udział kobiecej drużyny nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie sponsorów. Oprócz wspomnianej akademii start sztafety wsparli: gabinet masażu Rehamix Jana Kucharskiego oraz portal Słubice24.

- Bardzo dziewczynom dziękuję i gratuluję - mówi P. Kiedrowicz. - Przyznam, że nie spodziewałem się aż tak dobrego rezultatu. Sprawiły mi ogromną frajdę. Jestem dumny z ich postawy. I cieszę się, że już rosną ich następczynie, bo w Słubicach biegowych talentów nie brakuje – podsumował szef i trener Słubickiej Akademii Biegowej.

Mieliśmy przyjemność śledzić rywalizację na EKIDEN PragmatIQ z naszym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama