Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Pływackie zmagania na Odrze już po raz 10 (foto)

Za nami dziesiąta, jubileuszowa edycja Oderschwimmen, czyli zawodów pływackich na Odrze. 8 czerwca blisko 40-osobowa grupa śmiałków zdecydowała się zmierzyć z nurtem rzeki. Rywalizację wygrał Paweł Radziński, a wśród pań najszybsza była Małgorzata Serbin.

Oderschwimmen

Już po raz dziesiąty Odra stała się areną zmagań pływaków. Impreza, organizowana przez Miejski Związek Sportu we Frankfurcie pod egidą spółki Stadtwerke, przyciągnęła sporo zainteresowanych – nie tylko uczestników, ale i kibiców, którzy śledzili rywalizację z mostu i odrzańskiej promenady.

Dystans 3.5 km od wyspy Ziegenwerder do portu zimowego we Frankfurcie najszybciej pokonał Paweł Radziński, reprezentant MKP Szczecin z czasem 32:14. Jego klubowa koleżanka Małgorzata Serbin uzyskała wynik 32:48, co dało jej wygraną w kategorii pań.

W gronie pływaków mieliśmy zawodników z Polski i Niemiec, praktycznie z całego pograniczna. Nie zabrakło także reprezntantów Słubic. Wśród nich najlepiej spisał się Bartosz Borula, który uplasował się na 10 miejscu z rezultatem 39:09.

Komplet wyników do obejrzenia na stronie www.stoppuhr.net.

Nad bezpieczeństwem ratowników czuwała niemiecka Wasserwacht (straż wodna), która patrolowała na łodziach i motorówkach trasę zawodów. Wszyscy uczestnicy cało i zdrowo dotarli do mety. Tam każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi dyplomy i nagrody, w tym pamiątkowe bojki. A po sportowym wysiłku organizatorzy zaprosili pływaków na poczęstunek.

Rywalizację na Odrze śledziliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotki.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama